Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce: Wieczór poetycki Danuty Waliszewskiej

Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach zorganizowało 27 października br, wieczór poetycki Danuty Waliszewskiej pt. „Wiersze Życiem pisane”. Spotkanie przyciągnęło pasjonatów poezji, ale nie tylko.

 

Wydarzenie poprowadziła Maria Męczyńska - wieloletni pedagog, emerytowana nauczycielka języka polskiego, pasjonatka literatury i poezji. - Pani Maria doskonale wprowadziła uczestników w twórczość Danuty Waliszewskiej, lokalnej poetki, byłej członkini siedleckiej grupy literackiej „Witraż” – mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach.

 

Pani Danuta Wieliszewska jest laureatką konkursów poetyckich w Siedlcach i Węgrowie oraz stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce. Napisała tomiki poezji pod nazwą: „Zbiór wierszy”, „Przebudzenie” oraz „Życie w cieniu pandemii”. Na twórczość Pani Danuty składają zarówno wiersze o życiu, skierowane do Stwórcy, odnoszące się do cierpienia i trudnych chwil w życiu autorki, ale również wiersze lekkie, rymowane i żartobliwe.

 

Gościem specjalnym wieczoru był Tadeusz Goc, prawdopodobnie najbardziej znany animator kultury w Siedlcach.Jest absolwentem filologii polskiej oraz pasjonatem muzyki, teatru i poezji. Przez wiele lat był kierownikiem Ośrodka Kultury przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

 

Podczas spotkania poezja przeplatana była lirycznymi oraz nostalgicznymi utworami muzycznymi. Co pozwoliło jeszcze bardziej poczuć wyjątkowość tego wydarzenia.

 

Na zakończenie wieczoru Pan Tadeusz porwał publiczność do tańca, a bohaterowie spotkania zostali obdarowani pięknymi kwiatami.

 

- Przed nami długie, jesienne wieczory - może warto sięgnąć po tomiki Pani Danuty i zanurzyć się w jej poezję, tym bardziej, że jest niewątpliwie lekarstwem dla duszy – mówi Beata Prokurat.

 

 

(BP, AN)

 

 

***

Spotkanie poetyckie

2023-10-30

Spotkanie poetyckie

Zdjęcia: Beata Prokurat, KCh

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
     

 

Wróć