Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlecka Caritas nagrodzona po raz kolejny

Doświadczenie, fachowość, tradycja, osiągnięty sukces, ale przede wszystkich wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami – to atuty, które ma Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja została niedawno doceniona w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze 2018” - w etapie regionalnym uzyskała III miejsce i brązowy medal w kategorii „Instytucja”.

 

Konkurs „Lodołamacze”, organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, od 13 lat nagradza pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy. Mogą się do niego zgłaszać lub być nominowane: firmy, instytucje i osoby, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.

 

Konkurs ma następujące kategorie: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma oraz Dziennikarz bez barier.

 

Laureaci Regionalnej Gali XIII Edycji Konkursu Lodołamacze 2018 – Poznań (Polska została podzielona na 4 regiony) z województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego, zostali nagrodzeni 18 września 2018r. w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Wśród nich była tego dnia Caritas Diecezji Siedleckiej, którą reprezentuje ks. Marek Bieńkowski, dyrektor.

 

To jednak nie pierwsza wygrana organizacji. Przypomnijmy, że Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymała I miejsce i statuetkę Lodołamacza w 2009 roku. W uzasadnieniu czytamy, że te szczytne wyróżnienie siedlecka Caritas otrzymała za szeroko pojętą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, za ich aktywizację zawodową w Zakładzie Aktywności Zawodowej, za aktywizację społeczną podopiecznych w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz za organizację wielu działań w zakresie ochrony zdrowia, pomocy poszkodowanym w wypadkach, akcje na rzecz wykluczonych społecznie i wiele innych, ważnych dla lokalnej społeczności.

 

Więcej informacji o konkursie „Lodołamacze” można znaleźć na stronie www.lodolamacze.info.pl.

 

 

***

Gala Konkursu "Lodołamacze 2018" w Poznaniu - 18 września 2018r.

2018-09-19

Gala Konkursu "Lodołamacze 2018" w Poznaniu - 18 września 2018r.

Zdjęcia: Ilona Trojnar

001
002
003
004
005
     

 

Wróć