Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlecka Caritas zakupi nieruchomość przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach

W piątek 24 listopada 2017r. radni Miasta Siedlce podczas głosowania zadecydowali, aby sprzedać Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) nieruchomość Miasta Siedlce przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach wartą 3 mln 800 tys. złotych za 10% wartości, tj. 380 tys. złotych. Dzięki temu, już niebawem, organizacja rozpocznie kolejne inwestycje, które posłużą mieszkańcom diecezji.

 

- Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Siedlce Panu Wojciechowi Kudelskiemu oraz tym radnym, którzy zagłosowali za udzieleniem Caritas Diecezji Siedleckiej bonifikaty, by nieruchomość użytkowana przez naszą organizację pozostała w naszych rękach i dalej dobrze służyła społeczeństwu – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor CDS.

 

I dodaje: - Od początku użytkowania nieruchomości przy ulicy Budowlanej 1 (od 2007 roku) dbamy o budynki, jak o swoje. W trakcie naszej działalności wnieśliśmy w udoskonalenie ponad 400 tys. złotych. Wykonana została termomodernizacja i modernizacja (m.in. budynek główny ze skrzydłem został ocieplony, a okna i drzwi wymienione na nowe), dzięki czemu wartość nieruchomości znacznie wzrosła.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej, zgodnie z prawem, mogła skorzystać z przywileju dla organizacji pożytku publicznego, jakim jest bonifikata. – Zwrócenie się o zakup wynikało w dużej mierze z częstych sugestii darczyńców. Nielogicznym byłoby nieustanne inwestowanie w budynek, który nie jest własnością organizacji – tłumaczy Ilona Trojnar, dyrektor programowy CDS.

 

W budynkach przy ul. Budowlanej prowadzone są wielorakie działania: Centrum Integracji Społecznej (znajduje się tu m.in. spawalnia), Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPPP), Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, magazyn odzieży, cała obsługa księgowo-kadrowa Warsztatów Terapii Zajęciowej, świetlic dla dzieci, jadłodajni, programów i projektów pomocowych. Nieruchomość jest więc niezbędna do prowadzenia działalności pożytku publicznego.

 

Diecezjalna Caritas ma plany na rozwój swojej działalności w tym miejscu. Z pewnością budynek nadal będzie służył ludziom. Zmodernizowana zostanie m.in. spawalnia, gdzie prowadzone są zajęcia spawalnicze w ramach Centrum Integracji Społecznej. W OPPP powstanie Klub Malucha dla dzieci osób, które zgłaszają się o pomoc i nie mają gdzie pozostawić swoich maluchów na czas wizyt. Planowane jest także stworzenie mieszkań chronionych o tymczasowym charakterze dla matek samotnie wychowujących swoje pociechy.

 

 

 

 

***

Budynki Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach

2017-12-14

Budynki Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach

Zdjęcia: Archiwum Caritas Diecezji Siedleckiej (zdjęcia stare), Anna Nowińska (zdjęcia nowe)

001
002
003
004
005
006
   
 

Wróć