Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Turnus edukacyjno-wypoczynkowy Caritas w Zakopanem

Zakopane

Caritas realizuje projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w ramach konkursu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014".

 

Od 12 lipca na turnusie zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej przebywa 45. osobowa grupa dzieci z Białorusi z Caritas Diecezji Grodzieńskiej oraz 10. osobowa grupa dzieci z terenu Diecezji Siedleckiej. Po dwunastu godzinach podróży dzieci  z Białorusi dotarły do Zakopanego po godzinie 18:00. Powitał je kierownik kolonii, Ks.Tomasz Oponowicz. Jak już informowaliśmy, dzieci przyjechały do Kuźnicy Białostockiej z Grodna tuż po 6. rano i stamtąd wyruszyły do Zakopanego pod opieką wolontariuszy.

 

Najmłodsze mają 10 lat, najstarsze 17. Większość z nich była już w Polsce, a nawet w Zakopanem. Pochodzą z różnych środowisk. Wielu chce studiować w naszym kraju. Marija (lat 16) mówi dobrze po polsku. Cieszy się, że przyjechała na kolonie do Polski. Chce dobrze spędzić czas: chodzić na wycieczki, poznać nowych kolegów, doskonalić język. Dzieci były podekscytowane, nie umiały odpowiedzieć na pytanie, jakie maja marzenia, bo jeszcze słabo znają polski. W grupie jest 20 chłopców i 25 dziewczynek.

 

Pensjonat Zofii Gawlak - Curuś na Olczy /Oberconiówka 36/ nie po raz pierwszy gości dzieci z kolonii Caritas. Na pierwszy obiad przygotowano zupę ogórkową, zrazy z surówką i ziemniakami oraz kompot.

 

Dzieci odpoczywają po zajęciach integracyjnych a już jutro w planie pierwsze zajęcia językowe i wycieczka po okolicy. W tym samym czasie w Zakopanem przebywa grupa dzieci i młodzieży z Caritas Drohiczyn.

 

Szczegółowe informacje: Jolanta Antoniuk tel: 501-732-576.

 

 

* * *

 

Turnus edukacyjno-wypoczynkowy Caritas w Zakopanem

2014-07-13

Turnus edukacyjno-wypoczynkowy Caritas w Zakopanem

Zdjęcia: Irena Groblewska-Andrzejewska

001
002
003
004
005
006
   

 

Wróć