Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Uczniowie włączają się w zbiórkę świec dla Ukrainy

Trwa zbiórka świec na rzecz mieszkańców Ukrainy, którzy zostali pozbawieni elektryczności. Do akcji dołączają kolejne osoby, chcące podzielić się choć odrobiną światła i ciepła. Dzięki darczyńcom, naszym wschodnim sąsiadom będzie choć odrobinę lżej znosić trudy wojny. Dziś w siedzibie Caritas Diecezji Siedleckiej przyjęliśmy opiekunkę i uczennicę Szkolnego Koła Caritas w Izdebkach Kosnach, które przyniosły kartony pełne świec.

 

- W tym roku postanowiliśmy wspomóc ludzi z Ukrainy, dlatego zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę świec na potrzeby osób, które cierpią z powodu braku prądu. W każdej klasie znalazły się dzieci, które przynosiły różnego rodzaju świeczki. Dzieci chętnie pomagają w różnego rodzaju zbiórkach i angażują się. Nasza szkoła jest mała, liczy ok. 80 uczniów - mówi Agnieszka Sobiczewska – opiekun Szkolnego Koła Caritas nr 98 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Izdebkach Kosnach.

 

Przypomnijmy, że na Ukrainie, po roku trwania wojny, znaczna część elektrowni uległa zniszczeniu. To dlatego Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o włączenie się w akcję zbiórki świec. Można przekazywać świece różnej wielkości, nawet te lekko nadpalone – takie, jakie sami chcielibyśmy otrzymać, by oświetlić miejsce zamieszkania.

 

Akcja zbiórki świec objęła również większość parafii w diecezji siedleckiej i potrwa do 12 marca 2023 r. Następnie świece zostaną przewiezione na teren Ukrainy.

 

 

(AN)

 

 

 

 

 

 

 

Wróć