Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

VII Światowy Dzień Ubogich. Pomóżmy osobom bezdomnym

Przybory do golenia, żele pod prysznic i szampony oraz ręczniki – te produkty i wiele innych zbiera Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach obchodów VII Światowego Dnia Ubogich, który w tym roku przypada 19 listopada. Dary trafią do Mieszkań Wspieranych prowadzonych przez organizację w Siedlcach, a także do noclegowni w Białej Podlaskiej i innych miejsc udzielających wsparcia osobom w kryzysie bezdomności.

 

- Każdy człowiek ma swoją godność. Dlatego pragniemy m.in. wspierać osoby bezdomne, którym pomagamy na co dzień, w utrzymaniu czystości. Robimy to między innymi po to, aby zadbać o ich zdrowie, a także szacunek ze strony spotkanych ludzi – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

- Zbieramy m.in. żele pod prysznic, szampony, przybory do golenia (maszynki, pianki), ręczniki łazienkowe (w każdej ilości) i inne środki higieny osobistej np. dezodoranty - głównie męskie. Z doświadczenia wiemy, że najmniej potrzebne są mydła w kostkach, szczoteczki i pasty do zębów. Do utrzymania w porządku Mieszkań Wspieranych czy noclegowni niezbędna jest też chemia do sprzątania: płyny do mycia podłóg, płyny do czyszczenia toalet, kapsułki do prania, itp. – mówi Małgorzata Strzelec – pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

 

Dary można dostarczać do Mieszkań Wspieranych przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach oraz do budynku przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej.

 

Obecnie w budynku przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach przebywa 27 osób. - Są to osoby, które z różnych powodów straciły swój dom, a często nawet kontakt z najbliższymi – mówi Przemysław Zduniewicz, kierownik Mieszkań Wspieranych.

 

Kontakt: Małgorzata Strzelec – pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej, tel. 780-061-313.

 

 

(AN)

 

Wróć