VII transport łóżek rehabilitacyjnych ze Szwajcarii

4 i 7 marca do Caritas Diecezji Siedleckiej trafił kolejny VII transport łóżek i sprzętu rehabilitacyjnego ze Szwajcarii. Dzięki współpracy z Zakonem Kawalerów Maltańskich chorzy, niepełnosprawni i seniorzy otrzymają wartościową pomoc.

Organizacja przedsięwzięcia

Do Alterszentrum Eiche w Dagmersellen w Szwajcarii 28 lutego pojechali pracownicy i wolontariusze siedleckiej Caritas: Wojciech Stępień, Sławomir Szlezyngier, Andrzej Romanowski, Arkadiusz Siwiec. W dniach 1-2 marca wzięli udział w załadunku, po czym transport dwóch TIR-ów przyjechał do Siedlec 4 i 7 marca (piątek i poniedziałek).

Konkretna pomoc

W skład transportu weszło 56 łóżek rehabilitacyjnych z materacami, wózki inwalidzkie, wózki fotelowe, krzesła toaletowe, pościel i bielizna pościelowa. – Otrzymane rzeczy są w bardzo dobrym stanie, będą mogły być użytkowane przez naszych podopiecznych jeszcze przez długi okres. Trafią one do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Siedlcach, Białej Podlaskiej i Radzyniu Podlaskim oraz Hospicjum Stacjonarnego w Siedlcach i Noclegowni dla osób dorosłych przy ul. Południowej w Siedlcach – mówi Małgorzata Mućka, koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego. – Współpraca z Fundacją Zakonu Kawalerów Maltańskich jest bardzo dobra. Reaguje ona na nasze prośby o wsparcie. Ponadto osoby biorące udział w organizacji przedsięwzięcia są bardzo zaangażowane – dodaje M.Mućka.

Więcej informacji

Wypożyczalnie,  do których trafi sprzęt są umiejscowione są w: Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 15 (tel. 83 342 05 83 wew.28), Radzyniu Podlaskim przy ul. Jana Pawła II 26 (tel. 533- 933-770), Siedlcach przy ul. Budowlanej 1 (tel. 513-077-966). Można skontaktować się w sprawie sprzętu telefonicznie i osobiście, odwiedzając wypożyczalnie.

Posłuchaj wypowiedzi Małgorzaty Mućka - Koordynator Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Siedlcach

2016-03-09

Zdjęcia: Małgorzata Mućka