Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wakacje 2019 w świetlicach Caritas

20 czerwca ruszyły wakacje, a wraz z nimi - letnie zajęcia dla dzieci, korzystających na co dzień ze świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja przewidziała w tym roku wiele ciekawych zajęć na miejscu i innych atrakcji, dzięki którym czas spędzony w mieście upłynie wśród zabawy, integracji, ciekawie i pod stałą opieką wychowawców, a także – co warto podkreślić – z Panem Bogiem. Jak przedstawia się wakacyjny harmonogram?

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza

przy ul. Floriańskiej 3 w Siedlcach

(w czasie wakacji zajęcia odbywają się w budynku przy ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach)

 

oraz

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach

 

GODZINY OTWARCIA:

Świetlica w wakacje funkcjonuje od 20 czerwca do 31 lipca: biuro świetlicy jest czynne w godz. 8:00-16:00, natomiast dzieci przebywają w świetlicy w godz. 10:00-15:00.

 

CEL:

Celem wakacji jest wykonanie założeń projektowych obejmujących 60-osobową grupę dzieci z dwóch świetlic: integracja dzieci, zorganizowanie im czasu wolnego, nauka aktywnego spędzania czasu wolnego bez współczesnych mediów, zawiązanie nowych znajomości oraz rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci.

 

ORGANIZACJA:

Za bezpieczeństwo i organizację zajęć odpowiadają wychowawcy i wolontariusze. Dzieci mają zapewniony codziennie posiłek.

 

RODZAJ ZAJĘĆ:

Przewidziane są zajęcia: plastyczne, taneczne (dyskoteka), muzyczne, kulinarne (również w ramach programu „Żółty Talerz”), sportowe (Dzień Sportu), turnieje gier i zabaw, konkursy wiedzy, konkursy sportowe i świetlicowe Talent Show.

 

ATRAKCJE:

Spotkanie z Policją i Strażą Pożarną, odwiedziny w  Katolickim Radio Podlasie, gry i zabawy w Sali Zabaw Młynek, pizza, wizyta w kręgielni Factory157, zwiedzanie i lekcja muzealna w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, zajęcia biblioteczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach, wizyta w kinie NoveKino w Siedlcach.

 

KONTAKT:

Kierownik świetlicy: ks. Paweł Wojdat, tel. 796-020-585, e-mail: sprof.siedlce@caritas.pl, e-mail: ssocjo.siedlce@caritas.pl

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna

przy ul. Kościelnej 53 w Parczewie

 

GODZINY OTWARCIA:

Zajęcia wakacyjne odbywają się w dniach 24.06.- 31.07.2019r. od poniedziałku do piątku w

godzinach 9:00-14:00.

 

CEL:

Bezpieczne, wesołe i urozmaicone spędzanie wolnego czasu dla 30-tu podopiecznych świetlicy, a przy tym nauka współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

ORGANIZACJA:

Nad bezpieczeństwem i organizacją wakacyjnych zajęć czuwają wychowawcy i specjaliści pracujący w świetlicy, wspierani przez wolontariuszy. Każdego dnia dzieci będą miały zapewniony posiłek.

 

RODZAJ ZAJĘĆ:

Świetlicowy „Master Chef”, zajęcia w ramach programu „Żółty talerz” (zdrowe zakupy, przekąski, sałatki, zajęcia warsztatowe wg scenariusza „Zdrowy food truck Pani Wandy”, zajęcia plastyczne (decoupage, masa papierowa), gry i zabawy (wakacyjna „50tka”, bitwa na balony wodne, Balonówa, zabawy z chustą animacyjną, tor przeszkód, rzut do celu), seans filmowy, muzykoterapia (zabawy i pokazy taneczne –belgijka, polonez, taniec nowoczesny, Karaoke), Zrób to sam – „Piniata”.

 

ATRAKCJE:

Na dzieci czekają następujące atrakcje: wycieczka do Jedlanki (park linowy, grill), wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie, spotkania w Poradni Pedagogicznej „Poznanie siebie” (dotyczy grupy starszej – przewidziano 4 spotkania), spotkanie z panią z sanepidu – „Bezpieczne wakacje”, wyjścia na plac zabaw, stadion, basen, boisko Orlik, ognisko integracyjne w Milanowie, wyjścia do biblioteki (4x), wyjścia na lody, piknik.

 

KONTAKT:

Kierownik świetlicy: Katarzyna Kowalczyk, tel.: (83) 354-21-27, e-mail: ssocjo.parczew@caritas.pl

 

Caritas Diecezji Siedleckiej życzy wszystkim dzieciom miłych i dobrze spędzonych wakacji!

 

 

(AN, IS, ks. PW)

Wróć