Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wakacje w świetlicach Caritas

W piątek, 22 czerwca 2018r. rozpoczynają się jedne z dotychczas najdłuższych wakacji (potrwają 73 dni, a dzieci i młodzież rozpoczną rok szkolny dopiero 3 września). Przypominamy, że podopieczni świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej będą mogli przychodzić do nich także w wakacje. Na co mogą liczyć w tym roku - szczegóły w aktualności.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza

przy ul. Floriańskiej 3 w Siedlcach

 

GODZINY OTWARCIA:

Całe wakacje - od poniedziałku do piątku w godz.: 9:00-14:00.

 

CEL:

Aktywne spędzanie czasu poprzez wspólną zabawę, rozwijanie pasji i zainteresowań 30-wychowanków (dzieci w wieku szkolnym z terenu Siedlec).

 

ORGANIZACJA:

Zajęcia prowadzić będą wychowawcy i specjaliści pracujący w świetlicy, wspierani przez wolontariuszy. Każdego dnia dzieci będą miały zapewniony posiłek. Atrakcje finansowane są w ramach tzw. małych grantów ze środków Miasta Siedlce i środków własnych Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

RODZAJ ZAJĘĆ:

Zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, kulinarne, sportowe, turnieje gier i zabaw, konkursy wiedzy, konkursy sportowe i świetlicowe Talent Show.

 

ATRAKCJE:

Minimum jeden dzień w każdym tygodniu będzie spędzany poza świetlicą. Odbędą się: zwiedzanie i lekcja muzealna w Muzeum Regionalnym oraz w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, wizyta w Katolickim Radio Podlasie (dzieci poznają pracę radia), zajęcia biblioteczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej, sportowa rywalizacja fair play w Kręgielni Lemon, integracja i wspólna zabawa w Sali Zabaw Maluch, seans w kinie NoveKino Siedlce oraz w kinie Helios, nauka savoir vivre podczas posiłku w postaci pizzy.

 

KONTAKT:

Kierownik świetlicy: Ewa Gałach, tel. 511-024-764, sprofi.siedlce@caritas.pl.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna

przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach

 

GODZINY OTWARCIA:

Całe wakacje – od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00-15:00.

 

CEL:

Konstruktywne spędzenie wolnego czasu przez 30-tu wychowanków świetlicy.

 

ORGANIZACJA:

Za bezpieczne i ciekawe spędzenie wakacji odpowiadać będą wychowawcy i specjaliści pracujący na co dzień w świetlicy, a także wolontariusze. Dzieci będą miały zapewniony podwieczorek – tak jak w roku szkolnym. Wakacyjne atrakcje finansowane są w ramach tzw. małych grantów ze środków Miasta Siedlce oraz środków własnych Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

RODZAJ ZAJĘĆ:

Przewidziane są zajęcia: edukacyjne o bezpiecznym spędzaniu wakacji, psychologiczne, socjoterapeutyczne, logopedyczne, informatyczne, edukacyjne, plastyczne, kulinarne, rekreacyjno-sportowe na świeżym powietrzu, gry i zabawy świetlicowe, turnieje gier i zabaw, konkursy wiedzy, quizy, popołudnia z ulubioną bajką i filmem z przesłaniem.

 

ATRAKCJE:

Dzieci odwiedzą: Muzeum Regionalne i Bibliotekę Miejską w Siedlcach, Kręgielnię Lemon, Kino Helios i NoveKino Siedlce, Salę Zabaw „Maluch”, Planetarium „Niebo Prusa” oraz Pizzerię DaGrasso.

 

KONTAKT:

Kierownik świetlicy: Joanna Jakubowska, tel.: 519-110-109, ssocjo.siedlce@caritas.pl.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna

przy ul. Kościelnej 53 w Parczewie

 

GODZINY OTWARCIA:

Od 25 czerwca do 31 lipca w godz.: 9:00-14:00.

 

CEL:

Bezpieczne, wesołe i urozmaicone spędzanie wolnego czasu dla 30-tu podopiecznych świetlicy, a przy tym nauka współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

ORGANIZACJA:

Dzieci będą miały zapewniony posiłek, tak jak w roku szkolnym. Dodatkowo będą przygotowywać owocowe desery, lody, gofry, naleśniki, a także świeżo wyciskane soki.

 

RODZAJ ZAJĘĆ:

Co tydzień, wspólnie z dziećmi, będzie ustalany szczegółowy harmonogram na dany dzień. Odbędą się zajęcia plastyczne, techniczne i manualne („Moje wymarzone wakacje” – konkurs plastyczny, robienie witraży, składanie gigantycznego smoka z pudełek,  malowanie „kamiennych skarbów” farbami, robienie figurek z modeliny), muzyczne (karaoke), teatralne („Calineczka”), filmoterapia, bajkoterapia, gry i zabawy tematyczne ( „50”, „Kocham Cię Świetlico”) oraz zajęcia ruchowe (zumba na świeżym powietrzu, wyjście na MOSiR i pobliski plac zabaw, „zbijak”, „państwa – miasta”). Dzięki cyklowi zajęć edukacyjno-kulturalnych, dzieci zapoznają się z historią Parczewa (uczestnicy poznają sławne postaci związane z miastem oraz ich twórczość).

 

ATRAKCJE:

Podczas pieszych wycieczek po Parczewie milusińscy odwiedzą Piekarnię Gminnej Spółdzielni „SCH” (dzieci zgłębią tajniki powstawania chleba oraz bułeczek), Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendę Powiatową Policji. Dzieci będą miały zorganizowane zajęcia w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie. W lipcu, w ramach realizacji projektu „Zajęcia sportowo-rekreacyjne na basenie Jelonek w Parczewie”, dofinansowanego z Gminy Parczew, dzieci będą mogły rozwijać naukę pływania pod czujnym okiem ratownika. Na koniec, każdy otrzyma pamiątkowy dyplom i wspólnie z innymi pojedzie na wycieczkę.

 

KONTAKT:

Kierownik świetlicy: Małgorzata Witkowska, tel. 83-354-21-27, ssocjo.parczew@caritas.pl.

 

 

Caritas Diecezji Siedleckiej życzy wszystkim dzieciom miłych i dobrze spędzonych wakacji!

 

 

 

Wróć