Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

"Wakacyjna Akcja Caritas" - zakończył się VIII turnus!

Wakacje bez mamy i taty w ramach organizowanej po raz 8 w tym roku "Wakacyjnej Akcji Caritas" już za nami. Dzieci odpoczywały w Biskupinie od 3 do 12 sierpnia. Odwiedziły m.in. takie miejsca jak: Toruń czy Gniezno.

 

Uczestnikami kolonii były dzieci w wieku od 8 do 17 lat, zakwalifikowane przez Parafialne Zespoły Caritas: PZC w Miastkowie Kościelnym , PZC w Warszawicach, PZC Sobienie Jeziory, PZC Ulan, PZC w Nowodworze, PZC w Łukowie w parafii Podwyższenia Krzyża św., PZC w parafii Trójcy św. w Radzyniu Podlaskim, PZC w parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim i PZC przy parafii św. Teresy w Siedlcach. Dzieci w wieku od 8 do 18 lat zostały zakwaterowane w „Zajeździe Biskupin”.

 

Koloniści zwiedzili z przewodnikiem Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie, gdzie odbyła się lekcja muzealna. Wielką atrakcja okazała się wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika i Domu Legend Toruńskich. Dzieciom spodobała się średniowieczna historia miasta, pokazana w formie interaktywnych występów kostiumowych. Tym ciekawszy okazał się spacer przez Stare Miasto i trzymająca w napięciu wizyta w „Bunkrze-Wisła”. Tradycyjnie już dzieci zakupiły w Toruniu stosowne pamiątki.

 

W Gnieźnie – pierwszej stolicy Państwa Polskiego – została odprawiona Msza św. Po niej koloniści chcieli nadrobić zaległości filmowe i obejrzeć film „Król Lew”. Wyjazd na basen i przejażdżka Żnińską Kolejką Wąskotorową, to kolejne atrakcje tego wyjazdu. Niedaleko Gniezna, dzieci odwiedziły Zaurolandię – park dinozaurów. Wizyta w Interaktywnym Muzeum Rybactwa przybliżyła im szerokie spektrum kulturowe związane z rybactwem, symboliką ryby oraz kulturą połowu i eksploatacji jezior w Polsce. Kolejne atrakcje to warsztaty z łucznictwa w Biskupinie oraz wizyta w miasteczku westernowym „Silverado City” w Bożejowiczkach.

 

Kolonie nie istnieją bez pogodnych wieczorów na terenie ośrodka. Dlatego również tym razem dzieci tańczyły, śpiewały i grały. Brały udział w teleturnieju „ 1 z 10” czy programie „Mam Talent”. Podczas nauki kroków tańca belgijka, okazało się że na terenie ośrodka przebywają tancerze, którzy zaproponowali naukę salsy i cza-czy. I tak tanecznym krokiem uczestnicy Wakacyjnej Akcji Caritas zakończyli swój pobyt w Biskupinie.

 

Wypoczynek dzieci został dofinansowany ze środków Caritas Diecezji Siedleckiej pozyskanych z programu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

(MM, AP)

 

 

 

***

VIII turnus Wakacyjnej Akcji Caritas w Biskupinie - dn. 03-12.08.2019r.

2019-08-14

VIII turnus Wakacyjnej Akcji Caritas w Biskupinie - dn. 03-12.08.2019r.

Zdjęcia: Caritas Diecezji Siedleckiej

001
002
003
004
005
006
007
008
009
     

 

Wróć