Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Warszawa: Wolontariusze zebrali żywność dla Caritas

Uczniowie klas VIII A i VIII B, zaangażowani w wolontariat „Mocna Grupa” w Szkole Podstawowej nr 107 w Warszawie na czele z wychowawcą klasy Panią Anną Błażejczyk, włączyli się w pomoc na rzecz Caritas Diecezji Siedleckiej. Wzięli udział w cieszącej się dużym zainteresowaniem XXI Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Tak, POMAGAM!”.

 

Uczniowie pokazali, że los innych ludzi jest im bliski. Poświęcili swój przedświąteczny czas na udział w zbiórce żywności z długim terminem przydatności.

 

- Zainspirował nas do takiej formy czynienia dobra ks. Mariusz Szyszko – proboszcz parafii w Brzezinach – mówi Anna Błażejczyk, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 107 w Warszawie.

 

- Bardzo dziękuję za materialne wsparcie naszej organizacji. Żywność staje się coraz droższa, co szczególnie dotkliwie dotyka osoby starsze, ubogie, samotne. Dzięki włączeniu się w zbiórkę „Tak, POMAGAM!” będziemy mogli przekazać uzbierane produkty tym, którzy swoim wysiłkiem nie mogą ich sobie zapewnić – zauważa ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Dary trafią do osób potrzebujących z diecezji siedleckiej.

 

 

(AN)

Wróć