Warsztaty dla Parafialnych Koordynatorów Dzieł Miłosierdzia Diecezji Siedleckiej – w Siedlcach

OGŁOSZENIE!

Prowadzone są zapisy na warsztaty dla Parafialnych Koordynatorów Dzieł Miłosierdzia Diecezji Siedleckiej, które odbędą się  już 22  października 2016 roku w sali wielofunkcyjna Centrum charytatywno-duszpasterskiego, ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach.

tl_files/gallery/caritas/aktualnosci/20161017_warsztaty_dla_koordynatorow_w_siedlcach/001.jpg

Grupa V

• Dekanat Siedlecki
  • Dekanat Suchożebrski
  • Dekanat Grębkowski
  • Dekanat Domanicki
  • Dekanat Łosicki
  • Dekanat Zbuczyński

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy drogą elektroniczną: koordynator.parafie@caritas.pl lub telefonicznie u koordynatora: Małgorzata Dyńka tel. 780 061 313 (pon.- pt.:8:00-16:00)

PLAN SPOTKANIA:
godz.: 10:00 – Rozpoczęcie
godz.: 10:15 – I części:

1. Parafialny Koordynator Dzieł Miłosierdzia
  2. Współpraca z Diecezjalnym Koordynatorem Dzieł Miłosierdzia Caritas Diecezji Siedleckiej
  3. Powołanie regionalnych koordynatorów poszczególnych grup dekanalnych
  4. Propozycja powołania „Parafialnej Rady Dzieł Miłosierdzia”
  5. „Baza Danych”
  6. Propozycja powołania poszczególnych „Diakonii Służby” w parafii

godz.: 10:45 – krótka przerwa
godz.: 11:00 – II części: Akcje i kampanie Caritas dedykowane do parafii
godz.: 12:00 – Anioł Pański
godz.: 12:10 – przerwa na posiłek
godz.: 12:45 – III części: Tworzenie PZC oraz punktów pomocy doraźnej w parafiach
godz.: 13:15 –  Dzielenie się doświadczeniami, świadectwa
godz.: 14:00 – 14: 15 – Film Caritas na zakończenie i wspólna modlitwa

UWAGA: Parafie które nie mogły uczestniczyć w warsztatach z innych dekanatów mogą za uprzednim zgłoszeniem uczestniczy w ostatnich w tym roku warsztatach organizowanych w Siedlcach.