Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Warto mieć Kopertę Życia i wziąć udział w szkoleniu

Gdy zagrożone są zdrowie i życie - prościej uzyskać pomoc mając Kopertę Życia. Jej obecność ułatwia udzielenie pomocy medycznej w stanach zagrożenia zdrowia i życia, zwłaszcza osobom starszym, chorym i samotnym. Gdy ratownicy medyczni, lekarze lub strażacy nie mają kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze, znajdują w niej ważne informacje ratujące życie. 

 

Do udziału w kampanii społecznej „Podaruj zdrowie, podaruj życie - koperta życia” zaprasza Centrum Wolontariatu działające w Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Siedlce w ramach zadania publicznego „Promocja i ochrona zdrowia”.

 

 

Zawartość i miejsce przechowywania koperty

W każdej kopercie zawarty jest formularz na temat stanu zdrowia pacjenta i przyjmowanych leków, który trzeba wypełnić. Miejscem umownym przechowywania jest lodówka, oznaczona naklejką taką, jak na kopercie, co dla osoby udzielającej pomocy będzie sygnałem, że znajdują się w niej ważne informacje mogące uratować życie osoby poszkodowanej.

 

W ramach kampanii, 7 czerwca w Zakładzie Ratownictwa Medycznego przy ul. Prusa 12 w Siedlcach odbędzie się także szkolenie z pierwszej pomocy, które przeprowadzą studenci z Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego UPH w Siedlcach pod kierownictwem dr Piotra Leszczyńskiego.

 

Koperty będą dostępne w następujących punktach:

  • Urząd Miasta Siedlce – BOI
  • Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach
  • Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1 w Siedlcach
  • Kluby seniora w Siedlcach
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku

(mm, ap)

Wróć