Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wesprzyj dzieci z ubogich rodzin. Finał akcji już w niedzielę!

To już ostatnie dni, kiedy można wesprzeć dzieci z ubogich rodzin w zorganizowaniu im letniego wypoczynku. Do 31 maja można przekazywać środki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”. W czasie akcji siedlecka Caritas zbiera złotówki na kolonie dla dzieci, których z powodu trudnej sytuacji materialnej nie stać na wakacje poza miastem.

 

Kolonie w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas są organizowane rokrocznie. Pozwalają rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej wysłać swoje pociechy na letni wypoczynek, ponieważ one także chcą przeżyć w ciekawy sposób czas wolny od nauki.

 

Jak włączyć się w akcję?

 

Najprostszym sposobem na włączenie się w kampanię jest przekazanie funduszy na wspomniany cel. Aby to zrobić, wystarczy przelać dowolną kwotę na konto siedleckiej Caritas Bank Spółdzielczy O/Siedlce PL 73 9194 0007 0027 9318 2000 0100 z dopiskiem „Kilometry Dobra”.

 

Przelewu dokonać można również poprzez stronę http://www.kilometrydobra.pl/CaritasSiedlce. Po prawej stronie znajduje się buton „wpłać teraz”, który należy wybrać i podążać za instrukcją.

 

W ostatnich dniach kampanii wolontariuszy Siedleckiej Caritas z puszkami kwestarskimi możemy także spotkać na ulicach miasta.

 

Kulminacja akcji tuż przed Dniem Dziecka

 

31 maja w Siedlcach i w innych miastach Polski odbędzie się finał akcji. W czasie finału wolontariusze siedleckiej Caritas podejmą próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł, w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa. Finał odbędzie się na placu gen. Sikorskiego, wspólnie z piknikiem Marszu dla Życia i Rodziny. Na uczestników czeka masa atrakcji. Tym bardziej, że to okazja do świętowania Dnia Dziecka. Na pikniku będą gry i zabawy dla rodzin, dmuchane zabawki, zabawy z chustą Klanza, eksperymenty prowadzone przez akademię nauk, pokaz pomocy przedmedycznej, wozy strażackie i radiowóz policyjny, wiele konkursów, malowanie twarzy, tańce integracyjne, megabańki mydlane etc. Na scenie zagoszczą też zespoły dziecięce i młodzieżowe.

 

Finał akcji „Kilometry Dobra” tuż tuż! Zachęcamy – wpłać dowolną kwotę na ten szczytny cel. Twoja pomoc sprawi, że dzieci nie będą czuły się gorsze od swoich rówieśników, a po wakacjach z radością będą opowiadały o swoich przeżyciach.

 

Przyjdź 31 maja na plac gen. Sikorskiego i weź ze sobą złotówki. Przyklej je samodzielnie do ciągów jedno nominałowych monet i miej swój wkład w budowaniu lepszego świata!

 

Wróć