Wypełnij PIT z Caritas w Siedlcach i Białej Podlaskiej

Jeszcze przez niecałe trzy tygodnie można składać zeznania podatkowe za rok 2014. W związku z tym Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje dodatkowe dyżury dla tych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy przeszkolonych pracowników w wypełnieniu i złożeniu zeznania podatkowego. W Siedlcach zeznania wypełniane są od środy do piątku, a w Białej Podlaskiej przez cały tydzień.

- Akcja jest prowadzona do 30 kwietnia. Oczywiście trzeba przynieść PIT-11 lub PIT-40. Aby rozliczenie przesłać drogą elektroniczną, potrzebny jest przychód za rok 2013 – wyjaśnia koordynująca akcję w Siedlcach Ewa Iwaniuk. - Są jeszcze ulgi na dzieci i ulga internetowa. Do odliczenia ulgi na dzieci jest potrzebny PESEL dziecka i data urodzenia, a do ulgi internetowej – rachunki za Internet. Jeżeli Internet był rozliczany w ciągu ostatnich 2 lat, ulga nie przysługuje – dodaje koordynatorka akcji.

Tylko w Siedlcach z akcji skorzystało już 98 osób. Akcja jest całkowicie bezpłatna. W zamian za pomoc w wypełnieniu zeznania podatkowego, można przekazać 1 procent swojego podatku na Caritas Diecezji Siedleckiej.

W Siedlcach zeznanie podatkowe można rozliczyć w środy, czwartki oraz w piątki do końca kwietnia w godzinach od 8 do 16 w siedzibie Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa Świrskiego 57.

Akcja rozliczania zeznań podatkowych jest prowadzona także w Białej Podlaskiej. Tam PIT-y można rozliczyć codziennie od poniedziałku do piątku (do 30 kwietnia) w godzinach od 8 do 14 w Ośrodku Misericordia Caritas, Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 15. Pomocą służą uczestnicy sekcji finansowo-księgowej Centrum Integracji Społecznej.

Zarówno w Siedlcach, jak i w Białej Podlaskiej dyżury pełnią osoby przeszkolone przez pracownika Urzędu Skarbowego.

Posłuchaj wypowiedzi Ewy Iwaniuk - pracownika Caritas Diecezji Siedleckiej