Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wypoczynkowy finał w Tatrach

Tatry

                         

 

Caritas Diecezji Siedleckiej otacza troską dzieci i w okresie wakacyjnym organizuje im pełne atrakcji kolonie w Zakopanem. Będą aktywnie spędzać czas, brać udział w programie profilaktycznym i podziwiać piękno gór.

 

W dniach 17-26 sierpnia br. do stolicy polskich Tatr wyruszy 45-osobowa grupa dzieci z terenu gminy Siedlce. Tak jak poprzednio będą wypoczywać podczas wędrówek górskim szlakiem, grać i bawić się zespołowo, zwiedzać zabytki, pływać w basenie. Wezmą udział w programie profilaktyczno-terapeutycznym, który poprowadzą psycholog i pedagog. Będą integrować się w grupie, rozwijać kompetencje społeczne i zdolności emocjonalne. Dzieci zagoszczą w Pensjonacie Zofii Gawlak-Curuś.

 

Ostatni wakacyjny turnus odbędzie się w dniach 17-30 sierpnia br. Tym razem wyjedzie 54 uczestników z terenu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Przygotowano dla nich program profilaktyki i promocji zdrowia. Dzięki profilaktyce uzależnień dowiedzą się jak żyć zdrowo i bezpiecznie. Dzieci zamieszkają w Willi Siklawa.

 

Kolonie są bezpłatne. Dzieci mają zapewniony dojazd, ubezpieczenie, nocleg, wyżywienie, bilety wstępu i opiekę wykwalifikowanych opiekunów i przewodników tatrzańskich. Pierwszy projekt pt.: Kolonie profilaktyczne dla dzieci i młodzieży – Wypoczynek dzieci i młodzieży z terenu gminy Siedlce podczas „Wakacyjnej Akcji Caritas 2014r.” jest współfinansowany ze środków Urzędu Gminy Siedlce. Drugi wyjazd będzie możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków  Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

 

Więcej informacji udziela: Jolanta Antoniuk tel.: 507-058-866.

Wróć