Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

XVII Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę

Grupa osób w kryzysie bezdomności wraz z pracownikiem Mieszkań Wspieranych, prowadzonych w Siedlcach przez Caritas Diecezji Siedleckiej i wolontariuszami Apostolatu Miłosierdzia, wezmą udział w sobotę 12 listopada 2022 r. w XVII Pielgrzymce Osób Bezdomnych na Jasną Górę.  Modlitwa w tym wyjątkowym dla Polaków miejscu będzie duchowym wsparciem, dającym nadzieję i otuchę w przeżywaniu trudności dnia codziennego oraz motywującym do wprowadzania mniejszych i większych zmian na lepsze.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

9:00-9:30 Rejestracja przybyłych grup w Halach św. Józefa (Jasna Góra, ul. Klasztorna 1, Częstochowa)

9:30-10:00 Inauguracja Pielgrzymki oraz przywitanie przybyłych grup

10:00-12:00 Świadectwo Grzegorza Czerwickiego , autora książki „Nie jesteś skazany” przeplatana animacją muzyczną Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym

12:00 Przejście grup do Kaplicy

12:30 Uroczysta Msza Święta – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze

13:30 Przejazd autokarów na Plac Archidiecezjalny przy ul. Ogrodowej 24/44

12:00-15.30 Wspólny obiad i odbiór prowiantu na drogę powrotną

 

------------------------------------------

 

Mieszkania Wspierane

 

Mieszkania Wspierane to placówka skierowana do osób w kryzysie bezdomności, prowadzona przez Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach. Przeznaczona jest dla osób, którym zostało przyznane prawo pobytu na czas określony na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Siedlce po konsultacji z pracownikiem socjalnym MOPR. Warto podkreślić jednak, że na terenie przy budynku Mieszkań Wspieranych, pomoc może otrzymać każdy, kto tego potrzebuje. Służy ku temu świetlica (niebieski kontener), gdzie można się ogrzać, zjeść posiłek i otrzymać czyste ubranie. Jest to szczególnie ważne, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, a konkretna osoba nie ma gdzie się podziać. Do niedawna takiego miejsca brakowało w Siedlcach, a problem bezdomności nie do końca był rozwiązany. Teraz, kiedy zauważymy osobę potrzebującą pomocy, możemy ją skierować do świetlicy.

 

DOJAZD do Mieszkań Wspieranych przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach:

  • autobus nr 11, 12, 21, 24, 30, 31, 32, 33, 38 (przystanek Brzeska Buczyńskiej)
  • pieszo z centrum Siedlec – idąc ul. Brzeską i skręcając w lewo w ul. Kleeberga
  • pieszo od strony Parku Handlowego Stalchemia

 

 

(AN)

 

 

Wróć