XXII Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Wiara i Miłosierdzie”. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień pisze:

„Kiedy z czułością podchodzimy do osób potrzebujących leczenia, to niesiemy nadzieję i uśmiech Boga w przeciwności świata. Kiedy stylem naszego działania staje się wielkoduszne poświęcenie dla innych, to tworzymy przestrzeń dla Serca Chrystusa”

Bracia i Siostry.

"Nieśmy nadzieję i uśmiech Boga w sprzeczności świata" przez dar, którego nie da się ani wyprodukować ani niczym zastąpić. Krew jest darem, który daje wiarę, że choroba zostanie pokonana. Daje nadzieję, że można wygrać. Niesie miłość. Bracie i Siostro. Zostań honorowym dawcą krwi, nie tylko z okazji Dnia Chorych, ale z miłości. Ofiarujmy wiarę i nadzieję. Krew to dar bezcenny. Podarujmy ją innym.

Ks. Marek Bieńkowski

Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej