Zaopiekują się chorymi i starszymi

Codzienna toaleta ciała, karmienie, robienie zakupów - to tylko część z usług, jakie oferuje Siedlecka Spółdzielnia Socjalna Caritas w Siedlcach. Skorzystać z nich mogą mieszkańcy Siedlec i gmin powiatu siedleckiego.

Biuro Spółdzielni znajduje się przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach i jest czynne w godz.: 7:00-15:00.

- Posiadamy bardzo szeroką ofertę dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych czy niesamodzielnych. Zgłosić się do nas może każdy - mówi Agata Ługowska, prezes Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas. Wśród usług jest m.in.: zabiegi higieniczno - pielęgnacyjne, sprzątanie, gotowanie.

Pomocy udziela 50 wykwalifikowanych opiekunów środowiskowych. Wszyscy mają aktualne książeczki sanitarno-epidemiologiczne, są zapoznani oraz przestrzegają wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Spółdzielnia świadczy również usługi porządkowe - od mycia okien, prania dywanów po drobne prace remontowo-naprawcze. W 2019 roku została wyróżniona Mazowiecką Marką Ekonomii Społecznej w kategorii Rozwój.

Więcej informacji: tel.: 577-544-655 lub tel.: 577-688-644.

(AN,AŁ)