Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Zaproszenie do udziału w projekcie „Czas na młodzież 2019”

Caritas Polska oraz Caritas Diecezji Siedleckiej zapraszają do udziału w projekcie „Czas na młodzież” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

Dla kogo jest projekt?

 

Dla każdej osoby w wieku 15 – 29 lat, która chce skuteczniej się komunikować z innymi, rozwiązywać konflikty, motywować innych do działania, tworzyć i zarządzać projektami społecznymi. Dla osób, dla których ważne jest podejmowanie działań, wolontariatu na rzecz potrzebujących, lokalnych społeczności, ekologii.

 

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?

 

W trakcie 10 miesięcznego udziału w projekcie we współpracy z opiekunem i coachem opracujesz swój Indywidualny Plan Rozwoju, weźmiesz udział w warsztatach i poszerzysz zdobytą wiedzę w trakcie realizacji projektów społecznych i stażu wolontariackiego. Na zakończenie otrzymasz certyfikat potwierdzający kształcenie kompetencji społecznych. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

 

WARSZTATY

 

Weźmiesz udział w 2 typach warsztatów:

  • Warsztaty kompetencyjne (46h, w tym 4 warsztaty 1dniowe po 4h oraz 2 warsztaty 3 dniowe po 15h) np. liderskie, tworzenie i zarządzanie projektami społecznymi, pozyskiwanie środków na działalność społeczną, angażowanie innych w działania, efektywne korzystanie z czasu.
  • Warsztaty kwalifikacyjne potwierdzone egzaminem państwowym/certyfikatem np. wychowawca placówki wypoczynku, kurs pierwszej pomocy, kurs ratownictwa wodnego itp.

 

PRAKTYKA

 

  • W 4 osobowej grupie przygotujesz i zrealizujesz projekt społeczny. Złożycie razem wniosek, a komisja po rozpatrzeniu przyzna Wam dofinansowanie na jego realizację w wysokości 1600 złotych.
  • Będziesz przez 50 h pracował na rzecz innych w ramach Caritas. Mogą to być działania w ramach Projektów Społecznych, prowadzenie zajęć dla innych grup, praca w trakcie wydarzeń na rzecz lokalnej społeczności np. zbiórki żywności.

 

Rekrutacja do projektu

 

Aktualnie rekrutujemy osoby do grupy siedleckiej. Spotkanie informacyjne odbędzie się 6 listopada 2019 roku o godz. 15.00 w Centrum Charytatywno – Duszpasterskim w Siedlcach przy ul. Świrskiego 57. Więcej informacji można uzyskać u Karoliny Kłoś pod numerem telefonu 501-268-419.

Wróć