Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Zbiórka pieniędzy na chorego Dawida

W niedzielę, 23 września 2018r. o godz. 18:00 w Hali AWF przy ul. Marusarza 8 w Białej Podlaskiej odbędzie się Wielka Gala Operetkowo-Musicalowa, podczas której można będzie wesprzeć Dawida Koczkodaja – chłopca chorego na dziecięce porażenie mózgowe.

 

Na imprezie wystąpią m.in. tacy artyści jak: Olga Bończyk, Kacper Kruszewski czy Orkiestra Sinfonia Nova. Ich występ przyciągnie z pewnością wielu ludzi dobrego serca, których Caritas Diecezji Siedleckiej prosi o wsparcie dla chłopca.

 

Niespełna 9-letni Dawid Koczkodaj z Jagodnicy (woj. lubelskie), aby lepiej funckcjonować i rozwijać się w szybszym tempie, potrzebuje przeszczepu komórek macierzystych – koszt jednej dawki to aż 9tys. zł. W tej chwili Dawid, dzięki intensywnej terapii nauczył się chodzić, choć wymaga to od niego dużo siły i jest bardzo męczące. Jest po części samodzielny, ale ma problemy manualne i kłopoty z mową. Jego rodzina nie należy do zamożnych, chłopiec ma jeszcze czwórkę niepełnoletniego rodzeństwa, stąd prośba do Caritas Diecezjalnej o wsparcie.

 

W akcję zaangażowali się: Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk, pracownicy Urzędu Miasta Biała Podlaska, pracownicy MOPS Biała Podlaska oraz wolontariusze Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej, którzy podczas gali będą zbierać pieniądze do puszek na leczenie Dawida.

 

Wróć