Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Znamy termin operacji Szymonka Kulawczuka

Na zdjęciu: Szymon Kulawczuk z rodzicami

4 - letni Szymon Kulawczuk, który cierpi na bardzo rzadką wadę genetyczną – hemimelię kości kończyn dolnych i górnych, zebrał poprzez subkonto w Caritas Diecezji Siedleckiej oraz internetowy serwis charytatywny Caritas Polska www.uratujecie.pl 475 tysięcy złotych. Teraz przygotowuje się do operacji w Paley European Institute w Warszawie. Odbędzie się ona już za miesiąc!

 

Chłopiec pochodzi z Przegalin Dużych w woj. lubelskim. Urodził się jako wcześniak. Choroba, która go dotknęła charakteryzuje się brakiem całości lub fragmentów części kończyn. Wadzie tej towarzyszą zrośnięte palce u rąk i nóg, brak niektórych palców na rękach i stopach, ręka homara, brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych na nóżkach. U Szymona oprócz tego doszło do skrócenia uda i zagięcia kości piszczelowe obustronnie na nóżkach.

 

Jedynym skutecznym sposobem, aby mógł sprawnie poruszać się i władać rączkami, jak inne dzieci, jest operacja. Rodzice zgłosili się o wsparcie do Caritas Diecezjalnej, która dzięki hojności darczyńców, zebrała potrzebną sumę pieniędzy. Później czeka go jeszcze długa rehabilitacja.

 

Chłopca operować będzie 29 sierpnia 2020 r. dr Dror Paley, światowej rangi ortopeda – ekspert w leczeniu deformacji.

 

O historii Szymonka pisaliśmy tutaj:

https://siedlce.caritas.pl/index.php/pokaz-subkonto/items/pomoc-dla-szymona-kulawczuka.html

 

 

(AN)

Wróć