ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

W Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej od maja br. prowadzona jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Ma ona charakter cykliczny i możliwa jest w pierwszy wtorek miesiąca. Inicjatywa jest pokłosiem spotkania z Urszulą Jaworską, wspierającą chorych na białaczkę, które odbyło się w siedleckim Centrum Wolontariatu w marcu br. Opowiadała ona wówczas o walce z chorobą, powstaniu Fundacji i Banku Dawców Szpiku oraz o tym, kto i w jaki sposób może zostać dawcą. Pani Urszula pokonała chorobę, to także pierwsza polska pacjentka, której przeszczepiono szpik od niespokrewnionego dawcy.

Dyżury w ramach rejestracji dawców szpiku w siedleckim Centrum Wolontariatu pełni wolontariuszka Milena Malinowska, której również udało się pokonać chorobę. – Rozmawiając z osobami, u których dojrzała decyzja o rejestracji w Banku Dawców Szpiku zauważam m.in. wzrost świadomości w związku z tą chorobą jak też przeświadczenie, że może ona dotknąć każdego – podkreśla.

Najbliższa rejestracja odbędzie się 7 sierpnia, w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Bpa I. Świrskiego 57. Więcej informacji o tym, jak zostać dawcą szpiku można znaleźć na stronie www.fundacjauj.pl

Dyżur wolontariuszki w Centrum Wolontariatu w Siedlcach od godz. 10 -19.

(MK)