Nie ma dostępnych aktualności.

Pomóż ocieplić dom rodziny Otożenków

Rodzina Otożenków dzielnie stawia czoło wyzwaniu, jakim jest stworzenie dla siebie godnych warunków bytowych, mimo trudnej sytuacji materialnej. Ogrom pracy, który ta wielodzietna rodzina włożyła w zbudowanie - praktycznie od zera – domu, zasługuje na podziw. Obecnie brakuje środków na ocieplenie budynku z zewnątrz. Bez prawidłowej izolacji, dom łatwo traci temperaturę, przez co w pomieszczeniach jest bardzo zimno. Dlatego, na ostatniej prostej, zwracamy się z gorącą prośbą do naszych drogich darczyńców o wsparcie w sfinansowaniu elewacji zewnętrznej, w celu zabezpieczenia domu rodziny Otożenków przed zimą.

Więcej...

Siedlce: Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

54 opiekunów i asystentów kościelnych Szkolnych Kół Caritas z diecezji siedleckiej, przyjechało 21 września 2021 r. do Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach, aby poznać możliwości szerzenia dobra z zaangażowaniem uczniów i zaplanować działania wolontariackie na rok szkolny 2021/2022.

Więcej...

Pomoc dla Józefa Karcza

Wiadomość o chorobie nowotworowej Pana Józefa spadła na Państwa Karczów niespodziewanie i raptownie. Małżeństwo z Siedlec znalazło się nagle w bardzo trudnej sytuacji i potrzebuje naszego wsparcia. Dajmy im razem nadzieję i wsparcie w trudnym momencie ich życia. 

Więcej...

Gmina Mokobody: Las będzie czysty

Czy lasy, które nas otaczają, wymagają sprzątania? Grupa osób z niepełnosprawnościami – podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach i innych placówek Caritas Diecezji Siedleckiej - sprawdzi to w praktyce. Spotkają się oni 23 września 2021 r. o godz. 9:30 przy domku myśliwskim Koła Łowieckiego „Podlasie” w Balach (przy drodze nr 696), by wziąć udział w akcji #sprzatanielasu na terenie Powiatu Siedleckiego – Gminy Mokobody. Porządkom patronuje św. Franciszek z Asyżu.

Więcej...

Siedlce: Wyróżnienie za rehabilitację dla ZAZ!

Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej, został wyróżniony na szczeblu regionalnym w konkursie „Lodołamacze 2021” w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa. Jednostka działa na zasadach ekonomii społecznej i zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, angażując je zawodowo w gastronomii i odnowie biologicznej.

Więcej...

Diecezja siedlecka: Rusza nowy nabór do programów stypendialnych

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w nowej edycji programów stypendialnych „Skrzydła”, „Dwa Talenty” oraz „Otwarty Horyzont”. Wsparcie kierowane jest do dzieci i młodzieży, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub losowej. Nabór potrwa do 30 września 2021 roku.

Więcej...

Skórzec: VI Spartakiada Integracyjna

Blisko 100 osób z niepełnosprawnościami, korzystających z 5 placówek wsparcia dziennego, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, weźmie udział 21 września 2021 r. w VI Spartakiadzie Integracyjnej w Skórcu (woj. mazowieckie). Początek o godz. 10:30 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu przy ul. Siedleckiej 1 i 9.

Więcej...

Parczew: Wolne miejsca dla dzieci w świetlicy Caritas

Pomoc w odrabianiu lekcji, posiłek, zajęcia dodatkowe (wychowawcze, socjoterapeutyczne, sportowo-rekreacyjne, plastyczne, muzyczne), wycieczki oraz udział w konkursach – to wszystko znaleźć można w Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie. Organizacja ogłosiła obecnie nabór dzieci ze szkół podstawowych, chętnych do udziału w zajęciach świetlicowych w roku szkolnym 2021/2022.

Więcej...