W Niedzielę Się Dzielę!

Więcej...

Zbiórka na rzecz siedleckiego szpitala

Informujemy, że za pośrednictwem Caritas Diecezji Siedleckiej można przekazywać darowizny na rzecz Szpitala Miejskiego w Siedlcach jako pomoc w walce z koronawirusem. Przyłączmy się wszyscy do tej akcji!

Więcej...

Komunikat: Dyżur pomocy osobom starszym (WOLONTARIAT KRYZYSOWY)

Caritas Diecezji Siedleckiej informuje o możliwości udzielenia pomocy osobom starszym, które czują się zagrożone obecną sytuacją w związku z pandemią koronowirusa. - Wolontariusze Centrów Wolontariatu w Siedlcach i Białej Podlaskiej pomogą w zakupach leków, żywności i rzeczy pierwszej potrzeby – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Więcej...

Diecezja Siedlecka: Powoli wracają do pełnego działania

Rozpoczął się kolejny etap odmrażania życia społecznego. Do placówek w całym kraju, jak również w Caritas Diecezji Siedleckiej, już wkrótce powrócą osoby z niepełnosprawnościami, dzieci i młodzież. Jak podkreśla wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Paweł Wdówik, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym i pracownikom.

Więcej...

Pomoc dla Eleny Timokhiny

Urodziła się na Syberii. Pracowała tam jako katechetka i organistka, pomagając na misji kapłanowi z diecezji siedleckiej. Miała duży wkład w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziś walczy z nowotworem, który każdego dnia odbiera jej siły do życia. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o wsparcie finansowe dla Polki z Rosji – Eleny Timokhiny.

Więcej...

Siedlce: Przekazali 210 tysięcy dla siedleckiego szpitala

Dzięki akcji Caritas Diecezji Siedleckiej pn.: „Księża na szpital” zainicjowanej apelem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy oraz przez kapłanów, a także ogólnopolskiej akcji „Zanurzeni w miłości” udało się zebrać w sumie 210 tysięcy złotych dla Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Więcej...

Polska: Setna rocznica urodzin papieża Jana Pawła II

Dziś przypada dokładnie 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. To okazja do rozważania życia Jana Pawła II i – dzięki spuściźnie, jaką po sobie zostawił – szukania w tym trudnym dla nas czasie głębszego sensu.

Więcej...

Skórzec: Wiosna w Warsztacie Terapii Zajęciowej

Doniczki, ziemię oraz sadzonki ziół i kwiatów otrzymali w maju, od swoich instruktorów z Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu, uczestnicy z niepełnoprawnościami. Zestawy do pielęgnacji wraz z instrukcją, jak dbać o zieleń, są częścią zajęć klubowych w czasie zawieszenia działalności tej jednostki.

Więcej...

Siedlce: W Centrum Integracji Społecznej walczą z koronawirusem

Uszyli ponad 10 tysięcy maseczek, przygotowywali posiłki dla ponad 1 tysiąca osób oraz opiekowali się ponad 200 osobami starszymi i niesamodzielnymi. Tak wyglądał pracowity kwiecień w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

Więcej...