Komunikat: Zmiana terminu rozstrzygnięcia konkursu

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów Rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego dla Seniorów odbędzie się w innym niż planowano terminie - 9 lipca br. (we wtorek) o gdz. 15:00 w Sali przy ul. Katedralnej (wejście pomiędzy księgarnią a fotografem - w dół). Serdecznie zapraszamy.

Więcej...

Siedlce, Parczew: Wakacje na świetlicach Caritas

Caritas Diecezji Siedleckiej, jak co roku, organizuje dzieciom z trzech Świetlic zajęcia wakacyjne. Z myślą o najmłodszych przygotowano różne aktywności i wyjścia w ciekawe miejsca. Poniżej więcej szczegółów.

Więcej...

Milanów: Spotkanie z opowieścią w dworze

W byłym XIX-wiecznym dworze Rodziny Czetwertyńskich przy ul. Marii Konopnickiej 1 w Milanowie

 

12 lipca 2024 r. o godz. 17:00

 

odbędzie się spotkanie z opowieścią Agaty Koch

pt: „Magnolia. Szczęśliwe miejsca łączą. Spotkania w przeszłości i dziś”.

 

Na premierę książki w języku polskim zapraszają: Caritas Diecezji Siedleckiej, Gminny Ośrodek Kultury w Milanowie oraz autorka książki. Wstęp wolny.

 

Więcej...

Caritas Diecezji Siedleckiej: Wakacyjne urlopy jednostek

Uprzejmie informujemy o terminach wakacyjnych urlopów w poszczególnych jednostkach Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Zaniedbanie jako forma przemocy - artykuł

Fundacja Instytut Nowej Kultury na początku 2024 r. zaprosiła jednostki samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dotyczącej przeciwdziałania przemocy domowej „Stop przemocy”. W ramach kampanii zostaną zorganizowane 4 webinaria eksperckie online poświęcone aktualnym zagadnieniom związanym z przeciwdziałaniem przemocy domowej m.in. przemoc wobec dzieci; standardy ochrony małoletnich; rodzaje przemocy domowej. Adresatami webinariów są specjaliści pracujący w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej. W ramach kampanii zostaną przygotowane także materiały graficzne oraz artykuły eksperckie, które uczestnicy kampanii będą mogli publikować w swoich kanałach informacyjnych, aby upowszechniać wiedzę na temat przeciwdziałania przemocy domowej w środowisku lokalnym. Ekspertem kampanii jest dr hab. Magdalena Szafranek, prawniczka i socjolożka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej...

Siedlce: Konkurs poetycki dla seniorów

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza mieszkańców Siedlec i okolic (byłych i obecnych) do udziału w Konkursie Poetyckim dla Siedleckich Seniorów 60+ „Życie Siedleckiego Seniora”. Termin zgłoszenia wiersza trwa do 24 czerwca 2024 r.

Więcej...

TY i ONI to MY. Warto być RAZEM.

W Polsce jest ponad 3 000 000 cudzoziemców, w tym około 1 000 000 z Ukrainy. Wśród nich są migranci i uchodźcy. Kim są? Jakie wyzwania stoją przed nimi a jakie przed tymi, którzy ich goszczą? Warto w tym dniu spojrzeć na ich sytuację. Dostrzec tych, którzy uciekli przed wojną albo prześladowaniami i znajdują się obok nas. Światowy Dzień Uchodźcy obchodzimy 20 czerwca. Został ustanowiony przez ONZ w 2000 roku. W dniach 20-28 czerwca Caritas zaprasza na cykl wydarzeń z okazji Światowego Dnia Uchodźcy.

Więcej...

Misje w oku cyklonu. Blisko 3 mln zł wsparcia Caritas Polska

Od śmiercionośnych cyklonów po ekstremalne susze: Wg raportu ONZ - Madagaskar to jeden z krajów najbardziej narażonych na zmiany klimatu w 2024 roku.  To w tym państwie i w kilkunastu innych krajach, polscy misjonarze i misjonarki otrzymają wsparcie w tym roku.  Caritas Polska uruchamia kolejną edycję projektów misyjnych.

Więcej...