Dla Seniorów

ROPS Lublin

Caritas

Caritas Diecezji Siedleckiej Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego realizuje zadanie obejmując seniorów zamieszkujących miasto i powiat parczewski. Zadanie pod nazwą „Wspieranie funkcjonowania osób starszych - realizacja zadań wynikających z Wojewódzkiego programu na rzecz osób starszych na lata 2013 – 2015”. Zadanie jest realizowane w okresie od 01.09.2015r. do 10.12.2015r.

W ramach realizacji zadania stworzono klubu seniora działający przy Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Parczewie pn. „Senior Przyszłości”. Zapraszamy seniorów na zajęcia aktywizujące i integracyjne takie jak:

• zajęcia na basenie w formie aqua fitness;
  • zajęcia teatralne połączony z wystawieniem musicalu pt. „Nasze kolorowe lata”;
  • zajęcia kulinarne, które zakończą się konkursem na MasterChef Senior;
  • zajęcia z fotografii, które zakończą się konkursem na „Złoty obiektyw” połączonym z pokonkursową prezentacją prac seniorów;
  • wsparcie psychologiczne grupowe i indywidualne;
  • cykl spotkań w ramach porad udzielanych przez takich specjalistów jak: internista gastrolog, diabetolog, ortopeda, psychiatra, kardiolog.

Kontakt z koordynatorem zadania Anną Walczyna
Caritas Diecezji Siedleckiej
Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
ul. Kościelna 77, 21-200 Parczew
tel. 833 550 452 , 513 031 922

Posłuchaj wypowiedzi Anny Walczyna - Koordynator Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Posłuchaj o efektach realizowanego projektu

Posłuchaj wypowiedzi Magdaleny Jesionek - prowadzącej zajęcia kulinarne

Posłuchaj wypowiedzi Stanisława Waszkiewicza - prowadzącego zajęcia fotograficzne

Obejrzyj również materiał wideo przygotowany przez TV Wschód na stronie: www.tv-wschod.pl

Aktywni seniorzy

2015-09-11

Aktywni seniorzy

Zdjęcia: Anna Nowińska

Darowizna on-line

Program Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego mogą Państwo wesprzeć również za pośrednictwem elektronicznych płatności internetowych.

DotPay

Darowizna na Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego