Jak możesz pomóc

MODLITWĄ

 

Modlitwa jest podstawą każdego działania w życiu chrześcijanina. Nadaje mu sens i wartość w wymiarze duchowym. Przynosi prawdziwe owoce. Dlatego, jeśli chcesz pomóc naszym podopiecznym, prosimy o modlitwę. Wystarczy kilka chwil refleksji nad życiem Pana Jezusa, który też był na początku dzieckiem i bardzo kochał dzieci. Wsparcie duchowe pomaga w przezwyciężaniu codziennych trudności spotykających dzieci i wychowawców.

 

WSPARCIEM FINANSOWYM I RZECZOWYM

 

Rodziców często nie stać na prezenty dla swoich dzieci. Świetlica częściowo przejmuje tą rolę. Z okazji świąt, podarowuje im drobne upominki. Organizuje konkursy, w których można wygrać nagrody. Od czasu do czasu zabiera je w różne ciekawe miejsca, aby przybliżyć im otaczający ich świat. Jeśli jesteś w stanie – możesz ofiarować środki pieniężne na działalność Świetlicy. Innym sposobem pomocy jest przekazanie upominków dla najmłodszych. Możesz też zaprosić je do swojej firmy, instytucji i pokazać, jak ona pracuje.

 

WOLONTARIATEM

 

Dla dzieci stała obecność innych życzliwych osób jest bardzo ważna. Potrzebują dużo ciepła i zainteresowania. Praca wolontariusza w Świetlicy polega głównie na towarzyszeniu dzieciom w ich codziennych zajęciach, a także pomocy w wyrównywaniu braków edukacyjnych i organizacji im czasu wolnego podczas przebywania w Świetlicy.

 

 

* * *

O wszystkich dobrodziejach, uczestnicy i pracownicy Świetlicy, pamiętają w codziennej modlitwie.
Żaden nasz czyn nie pozostaje w dzieciach bez oddźwięku.
Być może kiedyś rola się odwróci i to dzieci nam pomogą.