O wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego


MISJA WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

 

Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego istnieją dla Państwa, po to, by ograniczać skutki niepełnosprawności i aktywizować niepełnosprawnych zaopatrując ich w sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy. Dotknięcie niepełnosprawnością jest sytuacją kryzysową. Im szybciej potrzebująca osoba otrzyma pomoc, tym szybciej powróci do aktywności społecznej i zawodowej oraz uniknie schorzeń wtórnych. Wypożyczalnie uzupełniają działania ustawowe oferowane przez państwo. Dzięki Caritas zmniejsza się czas oczekiwania na sprzęt.


DOSTĘPNY SPRZĘT

 

Wypożyczyć można: łóżko rehabilitacyjne, materac przeciwodleżynowy, rotor/rower rehabilitacyjny, kulę/laskę, akcesoria rehabilitacyjne, wózek inwalidzki, podnośnik wannowy, pionizator, chodzik łokciowy, siedzisko wannowe, krzesło toaletowe, chodzik, balkonik. Należy upewnić się w danej wypożyczalni, jaki sprzęt jest aktualnie dostępny.

JAK PRACUJEMY?

 

W ramach programu działają 5 wypożyczalni: w Białej Podlaskiej, w Siedlcach, w Parczewie, Radzyniu Podlaskim, a od niedawna we Włodawie. Dane teleadresowe, kontakt do pracowników oraz godziny pracy można znaleźć: kontakt tutaj.

CHCESZ POMÓC?

 

Wspomóc działania wypożyczalni można w różny sposób:

  • Wpłacić darowiznę na konto siedleckiej Caritas Bank Spółdzielczy O/Siedlce
    PL 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „WSR – wybrana miejscowość” (np. „WSR – Siedlce).
  • Podarować nowy lub używany sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia pomocnicze kontaktując się z osobą pierwszego kontaktu: Anna Gawron, tel. (25) 640-71-30 wew. 103, tel. kom.: 513-077-966
  • Dokonać płatności on-line

KTO FINANSUJE WYPOŻYCZALNIE?

 

Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego siedleckiej Caritas działają od 2006 roku. Są finansowane ze środków własnych siedleckiej Caritas, czyli wpłat od darczyńców indywidualnych i firm. WSR w Siedlcach jest wspierana finansowo przez MOPR i PCPR.

Darowizna on-line

Program Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego mogą Państwo wesprzeć również za pośrednictwem elektronicznych płatności internetowych.

 

DotPay

Darowizna na Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego
 
Kwota: PLN