Martynka i Patryk potrzebują naszego wsparcia

Martynka (5 lat) i Patryk (11 lat) chorują na bardzo rzadki zanik mięśni – miopatię Sepn1, która stopniowo niszczy wszystkie ich mięśnie. Córeczka Państwa Olszewskich dodatkowo choruje na rozległą jamistość rdzenia a synek zmaga się także z zespołem Aspergera. Pomóżmy im stworzyć przyjazne i odpowiednie dla nich miejsce.

Postępująca choroba rodzeństwa zabiera im sprawność. Codziennie muszą korzystać z respiratora, koflatora, wózków inwalidzkich i wielu sprzętów medycznych przeznaczonych do rehabilitacji i terapii. Państwo Olszewscy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Pani Magdalena zrezygnowała z pasjonującej ją pracy, a jej mąż Marcin pracuje w serwisie samochodowym. Bardzo często muszą odwiedzać szpitale. Rodzina mieszka w bloku bez windy, na 2 piętrze. Martynkę jeszcze wnoszą, natomiast ich syn bardzo rzadko wychodzi z domu. Schody są dla niego bardzo dużym zagrożeniem i mogą doprowadzić do tragedii. Nie potrafi wejść po schodach i zmuszony jest się wciągać. Ma silne bóle po takiej wyprawie. Każde wyjście z domu jest dla nich wyprawą, trzeba znieść wózki i je złożyć. Patryk jeździ też z dostawką elektryczną, która jest bardzo ciężka.

Rodzina potrzebuje mieszkania  dostosowanego do niepełnosprawności dzieci, które nie będzie więzieniem, tak jak jest obecnie. Pod koniec ubiegłego roku ich sytuację zauważył anonimowy darczyńca o wielkim sercu, który chce podarować rodzinie nowe mieszkanie w stanie deweloperskim. Otrzymali szansę na poprawę codziennej egzystencji dzieci. Trzeba jednak jak najszybciej zebrać pieniądze na wykończenie i  dostosowanie mieszkania. Są to niestety ogromne koszty na które ich nie stać, utrzymując się z wielkim trudem od wypłaty do wypłaty.

Martynka i Patryś to wspaniałe kochające się rodzeństwo. Mimo swojej choroby są bardzo radosnymi dziećmi. Walka z chorobą dzieci wymaga kosztownej i systematycznej rehabilitacji, stałej opieki wielu lekarzy, specjalistów, terapeutów, co jest związane z bardzo częstymi wyjazdami. Dzieci potrzebują też specjalistycznego sprzętu medycznego, zaopatrzenia ortopedycznego, wózków inwalidzkich (jeden wózek, który co rok trzeba wymieniać, to koszt nawet ok. 20 tys. zł.), pomocy terapeutycznych oraz udziału w turnusach rehabilitacyjnych (koszt jednego turnusu to ok. 18 tys. zł).

W celu pomocy rodzinie w tej trudnej sytuacji, otworzyliśmy rodzeństwu subkonto w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Darowizny na subkonto prosimy przekazywać na numer konta 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „030122 – Olszewscy Martyna i Patryk” lub za pomocą portalu Caritas Polska Uratuje Cię https://www.uratujecie.pl/potrzebujacy/Martynka_Patryk .

W tym celu można przekazać również 1% podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz podać w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dopisek ”030122 Olszewscy Martyna i Patryk”.

(MO, FSz)

2022-02-11

Martynka i Patryk potrzebują naszego wsparcia

Zdjęcia: 001,002,004,005, 008 - Archiwum Rodziny Olszewskich, 003,006,007 - Caritas Polska

Darowizna elektroniczna: "030122 – Olszewscy Martyna i Patryk"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!