Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomoc dla Antoniego Pawlaka

Witam!

 

Nazywam się Antek Pawlak. Urodziłem się w lipcu 2016 r. i razem ze mną zespół Downa. Z moją trisomią 21 chromosomu łączy się m.in. wada dwunastnicy, wada serca, obniżone napięcie mięśniowe. Mimo tego jestem wesołym, ruchliwym dzieckiem, które zawsze może liczyć na wsparcie ze strony rodziców, starszego brata, dziadków, pozostałej rodziny oraz znajomych.

 

Ze względu na swoją „wyjątkowość” moje życie wygląda troszkę inaczej niż życie typowego pełnosprawnego dziecka. Już na starcie stoczyłem pierwszą poważną bitwę. A mianowicie w 7 dobie życia przeszedłem operację, która usunęła wadę wrodzoną dwunastnicy. Wada ta uniemożliwiała prawidłową pracę układu pokarmowego. Dzięki temu zabiegowi chirurgicznemu otrzymałem drugie życie. Nic dziwnego, że dziadziuś nazywa mnie „małym wojownikiem”. Również moje serduszko obciążone jest wadą wrodzoną. Ponadto jestem pod opieką wielu poradni specjalistycznych.

 

Obok tego dochodzi obniżone napięcie mięśniowe, które opóźnia mój rozwój psycho-ruchowy. Abym mógł dogonić swoich pełnosprawnych rówieśników i samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie, potrzebuję rehabilitacji i innych zajęć terapeutycznych.

 

Wszystko to wymaga nie tylko ciężkiej pracy, wytrwałości i cierpliwości ale również nakładów finansowych.

 

Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie mnie w tej walce i przekazanie 1% podatku. Każdy otrzymany grosz przybliży mnie do „pełnosprawności”. Zebrane pieniądze będę mógł przeznaczyć na leczenie i rehabilitację. W imieniu własnym oraz moich rodziców dziękuję za okazany gest.

 

Antek Pawlak z rodzicami

 

Antoni Pawlak posiada utworzone subkonto w naszej organizacji, na które można przekazywać 1% podatku oraz inne darowizny. Wpłat prosimy dokonywać na konto:

 

BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

 

z dopiskiem „38515 – Pawlak Antoni”.

 

 

 

 

***

 

Pomoc dla Antoniego Pawlaka

2017-11-06

Pomoc dla Antoniego Pawlaka

Zdjęcia: Archiwum prywatne Państwa Pawlaków

001
002
003
004
005
     

 

 

 

 

Darowizna elektroniczna: "38515 – Pawlak Antoni"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć