Pomoc dla Gabriela Klębowskiego

Gabryś Klębowski ma 2 lata i 8 miesięcy (urodził się 9 sierpnia 2015 r.). Chłopiec jest wcześniakiem i  ma opóźniony rozwój psychoruchowy, zaburzenia napięcia mięśniowego, asymetrię ciała, padaczkę. Jego rodzice - walcząc o zdrowie synka - bardzo proszą o wsparcie.

Choroby Gabrysia

Gabryś jest jedynym dzieckiem p. Moniki i p. Radosława Klębowskich. Urodził się 6 tygodni przed terminem. Niestety wpłynęło to źle na jego rozwój, powodując, że nie rozwija się on prawidłowo. Chłopiec przebył zakażenie cytomegalią. Obecnie jest na etapie 3-4 miesięcznego dziecka. Mimo swojego wieku, nie potrafi sam siedzieć, nie chodzi, nie umie utrzymać pozycji stojącej. Ponadto nie mówi - nie jest w stanie wypowiedzieć nawet prostych słów, takich jak mama, czy babcia. Gabryś ma małogłowie i stopy neurogenne. Z uwagi na spastyczność stóp, powinien być zaopatrzony w specjalne ortezy, w celu poprawy jakości życia i zdrowia. Na skutek przedłużającej się żółtaczki po urodzeniu, dziecko ma hipertransaminazemię. Ma też paraliż jednostronny - posługuje się tylko lewą ręką i podejrzewa się u niego dziecięcego porażenia mózgowego.

Potrzebne leczenie i rehabilitacja

Syn państwa Klębowskich nie ma jeszcze pełnej diagnozy. Jest pod opieka poradni okulistycznej, foniatryczno-audiologicznej, chorób transplantacji wątroby, urologicznej i genetycznej. Wiadomo, że bardzo dobry dla funkcjonowania Gabrysia byłby wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Taki turnus jest płatny, a jego koszt waha się od 3 do 5 tysięcy złotych. Dla właściwego funkcjonowania chłopca potrzeba byłoby odbyć minimum 3 takie turnusy w roku. Do codziennego funkcjonowania dziecko potrzebuje odpowiedniego sprzętu - urządzenie BAFFIN umożliwiłoby poruszanie się Gabrysia, ale jego koszt (ok. 8 tys. złotych) przekracza możliwości finansowe rodziców. Chłopiec posiada orzeczenie o niepełnosprawności datowanej od urodzenia. Konieczność podjęcia stałej opieki nad chorym synem spowodowała, że jego mama musiała zrezygnować z pracy. Gabryś przy jej boku dzielnie ćwiczy, nie poddaje się. Chce osiągnąć cel - stanąć na nóżki i funkcjonować jak inne zdrowe dzieci. Z racji swojej niepełnosprawności, wymaga specjalistycznej opieki, codziennej intensywnej rehabilitacji, wszechstronnej stymulacji rozwoju. Aby poprawić stan zdrowia synka, rodzice zapewniają mu prywatną rehabilitację – potrzeba minimum 3 takich spotkań, a koszt 1 godziny to 120zł.

Jaki jest Gabryś? O czym marzą jego rodzice?

Pomimo trudności, chłopiec znajduje sposób na kontakt z otoczeniem. Bardzo lubi być w centrum zainteresowania. Reaguje na głos najbliższych i wodzi główką za znajomymi głosami. Swoje emocje wyraża poprzez śmiech lub płacz. Kiedy w otoczeniu pojawiają się bliscy, na buzi Gabrysia widać radość i gotowość do zabawy. Marzeniem jego rodziców jest, by zdrowie synka się poprawiło. Konieczne do tego jest leczenie i rehabilitacja. W tym celu chcieliby zakupić urządzenie multifunkcyjne, pomagające lepiej funkcjonować zarówno rodzicom jak i chłopcu. - Wierzymy, że wszystkie nasze wysiłki i wyrzeczenia dadzą efekty, a nasze dziecko będzie mogło normalnie żyć w społeczeństwie. Dla niego każda złotówka jest na wagę złota – mówią państwo Klębowscy.

Dzięki przekazanym darowiznom i 1% podatku Gabryś będzie mógł:

• częściej korzystać z różnorodnych form rehabilitacji i terapii;
  • korzystać ze wsparcia specjalistów, bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach;
  • wyjechać na turnus intensywnej rehabilitacji (jeden turnus to koszt 3-5 tys. złotych)
  • mieć pokryte koszty leków (na padaczkę – ok. 100zł/miesięcznie, na wątrobę - 130zł/miesięcznie) i suplementów, które bezwarunkowo musi przyjmować.

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie i rehabilitację Gabriela Klębowskiego. Każdy, kto zechce wesprzeć Gabriela Klębowskiego, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/ Siedlce PL 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

z dopiskiem: "42512 – Klębowski Gabriel".

Darowizna elektroniczna: "42512 – Klębowski Gabriel"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!