Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomoc dla Kamila Janika

Kamil Janik jest Oficerem Wojska Polskiego. Ma 30 lat. Urodził się w Białej Podlaskiej, a obecnie mieszka i pracuje w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej. Po skończeniu szkoły średniej, postanowił kontynuować kształcenie na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie w 2011 roku został promowany na pierwszy stopień oficerski.

 

W 2014 roku, w październiku zdiagnozowano u mężczyzny guza mózgu. Dwa miesiące później, w grudniu, został operowany. Usunięty guz był bardzo duży, szczęśliwie okazał się jednak guzem łagodnym, nie wystąpiły żadne powikłania pooperacyjne. Nie było konieczne żadne leczenie uzupełniające.

 

Cztery miesiące po operacji pan Kamil wrócił do pracy. Zgodnie z zaleceniami lekarskimi zmienił stanowisko na sztabowe. Jego spokój nie trwał jednak długo, bo już w grudniu 2015 roku, podczas badań kontrolnych okazało się, że guz odrasta w bardzo szybkim tempie. W marcu 2016 roku bialczanin poddał się drugiej operacji.

 

Ze spokojem czekał na wyniki badań histopatologicznych. Niestety wieści nie były dobre, guz miał charakter złośliwy i był to zwojakoglejak anaplastyczny (stopień 3G wg WHO). Pan Kamil został zakwalifikowany na radiochemioterapię. W szpitalu spędził kolejne półtora miesiąca. Po opuszczeniu szpitala, od początku czerwca, leczony jest chemioterapią. Ten etap będzie trwał do końca listopada. 

 

Biorąc pod uwagę powyższe, wspólnie z najbliższą rodziną podjął decyzję o dalszej kontynuacji leczenia. Taka terapia jest procesem długotrwałym i kosztuje od 60 do 80 tysięcy złotych. Obecnie pan Kamil nie posiada takiej sumy, dlatego postanowił prosić o pomoc Caritas Diecezji Siedleckiej. Ma nadzieję, że uda mu się uzyskać całą kwotę i podjąć kurację.

 

Pan Kamil Janik posiada utworzone subkonto w naszej organizacji, na które można przekazywać 1% podatku oraz inne darowizny. Wpłat prosimy dokonywać na konto:

 

BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

 

z dopiskiem „37112 – Janik Kamil”.

 

 

***

Posłuchaj historii Kamila Janika oraz Mileny i Marka Kołodziejczyków.
Audycja z dnia 24 luty 2017 roku.

Darowizna elektroniczna: "37112 – Janik Kamil"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć