Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomoc dla Leny

Lena Zdjęcie 1

 

Lena Księżopolska od początku musiała walczyć o życie. Zdiagnozowano u niej głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy oraz dodatkowe objawy, wskazujące na zespół wad wrodzonych. Potrzebuję intensywnej, wielospecjalistycznej terapii, aby móc prawidłowo się rozwijać. Apelujemy o wparcie finansowe zbiórki na jej leczenie i rehabilitację. 

 

Mam na imię Lena. Pierwszą walkę o życie wygrałam mając zaledwie kilka dni. Przestałam oddychać. Dziś nie słyszę. Przed drugimi urodzinami zdiagnozowano u mnie obustronny głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy. Miał pomóc jeden zabieg, ale próba odbudowania kosteczek słuchowych nie powiodła się. Za mną już trzy operacje, w tym wszczep implantu ślimakowego do prawego ucha. Przede mną jeszcze kolejne dwie. Lewe uszko czeka na implant, póki co aparat słuchowy pomaga mi tylko lokalizować dźwięki a pod śluzówkowy rozszczep podniebienia utrudnia mi wyraźne mówienie.

 

Długo musiałam uczyć się słuchać, tak żeby usłyszeć. To przecież tylko wbudowana do mojej głowy elektronika. Za mną mnóstwo komplikacji, cztery lata nieustannej rehabilitacji, walki o każdy dźwięk, słowo, zdanie. Dziesiątki gabinetów, tyle samo opinii i diagnoz. Setki badań, tysiące pokonanych kilometrów. I mnóstwo wylanych łez. Mimo tego, że jestem dzieckiem wiem już co to ból i strach.

 

Fizjoterapeuci pomagają mi wrócić do fizycznej sprawności. To oni zauważyli u mnie dodatkowe niepokojące objawy, wskazujące na zespół wad wrodzonych w tym EDS - Zespół Ehlersa-Danlosa czyli genetyczny zespół chorób charakteryzujący się zaburzeniami w syntezie tkanki łącznej. Objawia się nadmierną, nienaturalną ruchomością stawów, a także nadmiernie elastyczną skórą. Ma to wpływ na funkcjonowanie całego organizmu i w każdej chwili może wywołać u mnie problemy ze wzrokiem, sercem oraz kręgosłupem. Niedosłuch to tylko wypadkowa. Nie do końca wiem i rozumiem z czym tak naprawdę zmagam się od lat.

 

Potrzebuję intensywnej, wielospecjalistycznej terapii aby móc prawidłowo się rozwijać i samodzielnie funkcjonować w przyszłości. Nie wiem jak długo nie słyszałam oraz czy kiedykolwiek słyszałam ciepły głos mamy? Może dlatego tak bardzo potrzebuje jej nieustannej bliskości, która daje mi tak ważne poczucie bezpieczeństwa. Mama robi co może, żeby mi pomóc, ale jest to bardzo drogie. Chcę tylko słyszeć i mówić tak jak Ty...

 

Jezus już raz dokonał cudu w moim życiu. Wierzę w kolejny cud uzdrowienia, ale moja modlitwa zdaje się za mała. Dlatego proszę, pomóż mi! Wiem, że razem z Wami jest to możliwe. „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”(Mt 18, 20). 

 

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie i rehabilitację Leny.

 

Gorąco prosimy o wsparcie dziewczynki przekazując darowiznę na numer konta:  

21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

z dopiskiem „010623 Księżopolska Lena”.

 

W tym celu można przekazać również 1,5 % podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dodać dopisek „010623 Księżopolska Lena”.

 

 

(KK, FS)

 

 

Pomoc dla Leny

2022-07-25

Pomoc dla Leny

Zdjęcia: Z archiwum rodziny Leny Księżopolskiej

1
2
3
4
5
6
   

 

 

Darowizna elektroniczna: "010623 - Księżopolska Lena"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć