Pomoc dla Marceli Łazugi

Marcelka urodziła się 25 listopada 2013 r. w Siedlcach. Zaraz po porodzie lekarze stwierdzili u niej wadę genetyczną – zespół Downa.

Trisomia wiąże się z opóźnieniem psychoruchowym. Marcysia ma 8 lat, a wymawia zaledwie kilka słów. Ma znacznie utrudniony sposób komunikowania się z innymi osobami. Potrzebuje ciągłej opieki i pomocy w czynnościach samoobsługowych. Wada genetyczna niesie za sobą dodatkowe „niespodzianki” w formie chorób czy dysfunkcji współistniejących. Wada wzroku, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, zaburzenie przetwarzania słuchowego, osłabione napięcie mięśniowe, zaburzenia zachowania, niepełnosprawność intelektualna. To „bonusy”, które otrzymało nasze dziecko.

Marcelka jest pod stałą opieką wielu specjalistów - m. in. endokrynologa, genetyka, kardiologa, neurologa, lekarza rehabilitacji, okulisty, audiologa, psychiatry. Praktycznie każda z tych wizyt wiąże się z długim oczekiwaniem lub dużym wydatkiem.

Dzięki Waszemu 1% i Waszym darowiznom możemy zapewnić naszej córce systematyczne zajęcia terapeutyczne (rehabilitację, logopedię, integrację sensoryczną, terapie taktylną i ustno-twarzową), pokrycie kosztów: wizyt u lekarzy, stałych leków, sprzętu multimedialnego potrzebnego do nauki.

Marcysia obecnie chodzi do pierwszej klasy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Siedlcach. Jest radosną, przyjazną i bardzo empatyczną dziewczynką. Jej rozwój postępuje małymi kroczkami w myśl zasady, że im więcej dasz wsparcia dziecku od najmłodszych lat, tym większą szansę będzie miało na rozwinięcie swoich skrzydeł.

Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie - dzięki Wam Marcysia ma szansę na lepszą przyszłość! - Dorota i Jacek Łazuga

Marcela Łazuga posiada subkonto w Caritas Diecezji Siedleckiej, na które można przekazywać 1% podatku oraz inne darowizny. Wpłat prosimy dokonywać na konto:

BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

z dopiskiem „32315 - Łazuga Marcela”.

Aby odpisać 1% podatku na rzecz Podopiecznego Caritas Diecezji Siedleckiej, należy wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, wpisać numer KRS organizacji 0000223111 z dopiskiem nazwy subkonta „32315 - Łazuga Marcela”.

(DŁ, JŁ)

Darowizna elektroniczna: "32315 - Łazuga Marcela"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!