Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomoc dla Marka Radkowskiego

60-letni Marek Radkowski z Siedlec cierpi na złośliwy nowotwór nagłośni krtani górnej, liczne torbiele na lewej nerce i nowotwór na prawej. Mężczyzna potrzebuje środków na odżywianie farmaceutyczne oraz rehabilitację ruchową i obejmującą mówienie. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc!

 

Pan Marek posiada znaczny stopień niepełnosprawności. Do jego choroby z pewnością przyczyniła się praca w odlewni z narażeniem na środki chemiczne, nikotynizm i stres związany ze śmiercią córki. Medycy ze Szpitala przy ul. Banacha w Warszawie zaproponowali mu usunięcie krtani i nerki, na co mężczyzna nie wyraził zgody.

 

Siedlczanin jest wieloletnim krwiodawcą – przekazał 40 litrów krwi na potrzeby innych ludzi i otrzymał za to liczne dowody uznania (m.in. Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi oraz tytuł Honorowego Dawcy Zasłużonego dla Zdrowia Narodu) a ponadto za działalność na rzecz niepodległości Polski -  Krzyż Wolności i Solidarności w 2017 r. Teraz sam potrzebuje pomocy.

 

Pan Marek jest po rozwodzie. Obecnie mieszka w mieszkaniu socjalnym i korzysta z pomocy opieki społecznej (otrzymuje nieco ponad 700 zł) i drugiej córki. Mężczyzna od 20 lat nie pracuje - jego zakład pracy został rozwiązany, pan Marek został bezrobotny i w tym czasie poważnie zachorował, nabywając grupę inwalidzką. Po wypracowaniu 19 lat w kilku miejscach pracy nie posiada niestety nawet prawa do renty.

 

Sześćdziesięciolatek przez chorobę jest wycieńczony i z braku sił będzie poruszał się już na wózku inwalidzkim (jest w trakcie ubiegania się o niego w PFRON). Potrzebuje minimum 1 tys. zł miesięcznie, by sfinansować rehabilitację i zakupić Nutridrink, czyli jedyny sposób na odżywianie w swoim stanie. Pan Marek zgłosił się w potrzebie do Caritas Diecezji Siedleckiej, która założyła specjalne subkonto, służące zbiórce pieniędzy na jego rzecz.

 

Każdy, kto zechce wesprzeć Pana Marka Radkowskiego, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/ Siedlce

 

PL 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

 

z dopiskiem: "50210 – Radkowski Marek"

 

 

(AN)

 

 

Darowizna elektroniczna: "50210 - Radkowski Marek"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć