Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomoc dla Marysi Tchórzewskiej

Marysia z Siedlec urodziła się w 2011 roku z bardzo rzadką wrodzoną dysfunkcją lewej nóżki (hemimelią strzałkową). Jest to wada polegająca na niedorozwoju części kończyny dolnej i skróceniu kości budującej kończynę. Marysia przeszła do tej pory 3 ciężkie operacje w USA. Dziewczynka rośnie, ale jej nóżka niestety nie… Konieczna jest kolejna operacja, która nie jest refundowana przez NFZ.

 

W nóżce Marysi nie ma niektórych kości – brakuje kości strzałkowej, wielu kości śródstopia, nie ma pięty, kość piszczelowa jest krótsza, a nóżka końsko – szpotawa... Po narodzeniu dziecka rodzice byli zszokowani, a lekarze bezradni. Jednak ich determinacja była ogromna, więc konsultowali stan zdrowia Marysi z wieloma specjalistami. Nie chcieli dopuścić do amputacji, która była proponowana jako rozwiązanie problemu. Nadzieją okazała się wizyta w Monachium u wybitnego lekarza – doktora Drora Paley’a, który podjął się leczenia. Pierwsza operacja była jedną z trudniejszych. Doktor  wykonał szereg czynności: ustawił prawidłowo stopę, zredukował ekstra kość, zrekonstruował piętę oraz założył na jej nóżce ciężki fiksator  w celu wydłużenia kości piszczelowej. Podczas wielu tygodni rehabilitacji, nie obyło się bez ciężkich momentów i łez. Marysia jednak była bardzo dzielna. Teraz pomimo licznych problemów i niedogodności jest dzieckiem pogodnym i pełnym energii, które marzy o tym, aby razem z innymi dziećmi móc jeździć na rolkach.

 

Noga Marysi się koślawi, więc wymaga prawidłowego ustawienia i wydłużenia. Niestety tym razem Narodowy Fundusz Zdrowia odmawia refundacji zabiegu, bez którego dotychczasowe rezultaty wieloetapowego leczenia przepadną. Doktor Paley operuje także w Polsce, jednak przypadek dziecka jest na tyle trudny, że wymaga stałej kontroli specjalistów w USA. Koszt operacji przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego rodzice zwrócili się do Caritas Diecezji Siedleckiej po pomoc.

 

Marysia Tchórzewska posiada utworzone subkonto, na które można przekazywać darowizny i 1 % podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem). Wpłat prosimy dokonywać na konto:

 

Bank Spółdzielczy O/Siedlce
21 9194 0007 0027 9318 2000 0260
z dopiskiem „27717 – Tchórzewska Marysia”.

 

(KK)

***

Pomoc dla Marysi Tchórzewskiej

2019-07-29

Pomoc dla Marysi Tchórzewskiej

Zdjęcia: Natalia i Paweł Tchórzewscy

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012

Darowizna elektroniczna: "27717 – Tchórzewska Marysia"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć