Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomoc dla Michała Kwiatkowskiego

Michałek Kwiatkowski (w lutym 2016 skończył 4 lata) z Jedlanki urodził się z wrodzoną wadą lewej nogi „tibial hemimelia” (brak kości piszczelowej, stawu skokowego i stawu kolanowego - ma tylko kość strzałkową).

 

Na świecie jest tylko jeden lekarz, który zajmuje się tego typu schorzeniami – dr Paley z West Palm Beach na Florydzie. W Polsce groziłaby chłopcu amputacja nogi. Po wielkich staraniach udało się nawiązać kontakt z dr Paley’em.

 

Chłopiec jest już po pierwszej udanej operacji (w 2013r.), chodzi w ortezie. Obecnie ponownie (12 lipca br.) poleciał do USA na drugą operację wydłużenia kości strzałkowej, która odbyła się 16 lipca. Dotychczas miał nogę o 5 cm krótszą niż druga. Za sprawą operacji, nóżka jest wydłużona. Chłopiec po operacji miał dwa zabiegi (czyszczenie kolanka, w którym wdał się ropień) i obecnie chodzi w fiskatorze – specjalnym aparacie. Przez kolejne 3 miesiące będzie miał podkręcane śruby, żeby nóżka się wydłużała, a następnie będzie chodził w fiskatorze 3 miesiące, ale bez podkręcania śrub. Ostatecznie, jeśli wszystko będzie odbywać się prawidłowo (wszystko się zagoi, chrząstka się zrośnie), aparat zostanie zdjęty. Michałek wróci do Polski planowo pod koniec lutego bądź na początku marca. Rodzice proszą o wsparcie. Potrzebne jest minimum 100 tys. złotych na pobyt w USA i niezbędną prywatną rehabilitację.

 

Termin pobytu w USA jest szacowany na 7-8 miesięcy. Koszty tam poniesione (hotel, wyżywienie, rehabilitacja, leczenie: opatrunki, leki, bandaże) są olbrzymie. Następne leczenie czeka Michała, kiedy skończy 12 lat. Dokąd będzie się rozwijał, a kości rosły, dotąd trzeba będzie mieć nogę pod kontrolą i dalej ją wydłużać. Orteza, którą będzie prawdopodobnie nosił kosztuje ok. 14 tys. złotych.

 

– To jest małe dziecko, całe życie przed nim. Człowieka na samo wspomnienie przechodzą dreszcze, a co to samemu przeżywać. To nie ból zęba, to jest związane z całym ciężarem, syn odczuwa ten ból niestety. Robimy wszystko, żeby syn miał własną nogę. Jest światełko nadziei. Dla ojca najważniejszy jest uśmiech dziecka, jak widzi, że chodzi  – mówi Jarosław Kwiatkowski, tata Michałka.

 

W parafiach diecezji siedleckiej za zgodą Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy i poszczególnych Księży Proboszczów, zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołami. Serdecznie zachęcamy do pomocy chłopcu.

 

Aktualne wiadomości o leczeniu chłopca można znaleźć na jego profilu na Facebook'u wpisując "Michaś Kwiatkowski".

 

Z OSTATNIEJ CHWILI (dn. 04 maja 2017r.)

- 19 lipca 2016r. Michałek miał kolejną operację. Po dwóch latach przerwy, założono mu znów aparat Ilizarowa, który tym razem ma wydłużyć Michałkowi nóżkę. Pan doktor zaplanował wydłużyć ją o 5 cm i udało się to zrobić. Do przedłużenia zostało jeszcze 2,5 cm i korekta stopy. Podczas noszenia aparatu synowi wysunęła się kość nóżki z panewki biodra. Podczas rehabilitacji została ustawiona z powrotem na miejsce. To był nasz wspólny sukces, ponieważ groziłaby mu operacja, gdyby się nie udało. 5 stycznia odbyła się długo oczekiwana operacja, podczas której zdjęto Michałkowi aparat i założono gips. Nosił go przez miesiąc. Po tym czasie, został zdjęty i zrobiono RTG, na którym było widać jak pięknie nóżka się wydłużyła i kość pięknie się zbudowała. Pan doktor był zadowolony z przebiegu leczenia. Pierwszy etap wydłużania mamy już za sobą. Kolejny etap to rehabilitacja. Do Polski wróciliśmy 25 lutego 2017r. i jesteśmy w trakcie intensywnej rehabilitacji. Niedługo czeka nas kontrolny RTG i konsultacja przez Internet z doktorem Paley’em. W tej chwili Michałek chodzi bez ortezy stabilizującej nogę. Jest to decyzja doktora, ponieważ uznał, że nóżka jest już stabilna - opowiada p. Jarosław Kwiatkowski, tata Michałka.

 

 

Michał Kwiatkowski posiada utworzone subkonto w naszej organizacji, na które można przekazywać 1% podatku oraz inne darowizny.

 

Wpłat prosimy dokonywać na konto: BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

 

z dopiskiem „28813 - Kwiatkowski Michał”.

 

 

Posłuchaj historii Michała Kwiatkowskiewgo i Anny Grabarczyk.
Audycja z dnia 17 listopada 2016 roku.

Darowizna elektroniczna: "28813 - Kwiatkowski Michał"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć