Pomoc dla Olgi i Damiana Sutryków

Rodzeństwo Olga i Damian Sutryk ulegli poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego czeka ich długa i bardzo kosztowna walka o powrót do zdrowia.

To był zwyczajny poranek 20 października 2021 r. Matka wiozła Olgę (18 lat) i Damiana (17 lat) do szkoły. Nagle straciła panowanie nad swoim citroenem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo.

Siła uderzenia była na tyle duża, że pasażerowie zostali uwięzieni we wraku. Musiała interweniować Straż Pożarna, by wydobyć poszkodowanych ze zmasakrowanego auta. Niestety stan pasażerów był na tyle poważny, że musiano wezwać śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Olga została przetransportowana helikopterem do Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie. Przeszła poważną operację kręgosłupa oraz ręki. Chirurdzy podczas wielogodzinnego zabiegu poskładali złamany kręgosłup. Jednak niestety Olga nie ma czucia od piersi w dół… Olga przeszła również operacje ręki.  Po dwóch tygodniach usiadła z pomocą rehabilitantów.

W piątek 5 listopada będzie przewieziona do Ośrodka Rehabilitacji Konstancin. Tam czeka ją bardzo długa rehabilitacja.

Olga to żywiołowa, energiczna dziewczyna kochającą sport. Jej przygoda z piłką nożną zaczęła się, gdy miała 8 lat i trwała przez 10 lat, aż do dnia wypadku… Sport towarzyszył jej nie tylko na podwórku ale także na boiskach klubu GKS Górnik Łęczna. Z pozycji środkowego obrońcy na murawie, Olga musi przejść do ataku w starciu z długim leczeniem i jeszcze dłuższą rehabilitacją.

Ból fizyczny Oli, wywołany skutkami wypadku oraz biernym leżeniem, potęgowany jest troską o najbliższych, którzy ucierpieli w wypadku razem z nią.

Damian, po wypadku, został przetransportowany śmigłowcem do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Przeszedł wielogodzinną operację kręgosłupa. Podczas zabiegu chirurdzy zestawili uszkodzony kręgosłup stosując druty. Niestety Damian nie ma czucia od klatki piersiowej w dół. W najbliższych dniach czeka go kolejna operacja kręgosłupa.

Damian, podobnie jak Olga, kochał sport. Grał w miejscowym klubie w piłkę nożną. Obecnie lekarze nie dają żadnych szans, że kiedykolwiek wyjdzie o własnych siłach na boisko… Gdy ma się 17 lat taka informacja brzmi jak wyrok.

Olgę i Damiana czeka długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Nie ma czasu do stracenia. Im szybciej zacznie się proces rehabilitacji, tym większe szanse na powrót do zdrowia. Niestety potrzeba na to niebagatelnych środków.

Bardzo proszę o pomoc i wsparcie. Bez niej, ci młodzi ludzie mogą nie mieć szans na powrót do sprawności.

Razem możemy pomóc całej rodzinie wrócić do pełni zdrowia.

Bardzo prosimy o wsparcie.

Rodzeństwo Olga i Damian Sutryk posiadają subkonto w Caritas Diecezji Siedleckiej, na które można przekazywać darowizny, w celu wparcia ich leczenia.

Wpłat prosimy dokonywać na konto: BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „010122 Sutryk Olga i Damian”.

Można również przekazać 1% podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz podać w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dopisek ”010122 Sutryk Olga i Damian”.

(FSz)

Darowizna elektroniczna: "010122 - Sutryk Olga i Damian"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!