Pomoc dla Patrycji Sulej

Patrycja Sulej (15 lat) cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Wraz z rodzicami walczy o to aby móc się usamodzielnić. W tym celu potrzebna jest specjalna operacja oraz rehabilitacja której koszt to ok. 270 tys. zł. Apelujemy do naszych darczyńców o wsparcie Państwa Sulej ponieważ kwota zabiegu zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Liczy się każda złotówka!

Patrycja Sulej urodziła się 28 stycznia 2007 r. w 29-30 tygodniu ciąży. Jako wcześniak z wagą 1240 gram radziła sobie bardzo dobrze, szybko dogoniła swoich rówieśników. Mając niespełna rok zaczynała chodzić i była szczęśliwym, radosnym dzieckiem. Niespodziewanie przyszła  straszna choroba. Dziecko przeszło nieokreślone zapalenie płuc, dwa razy doznając zapaści. Patrycja w stanie ciężkim przeleżała dwa tygodnie pod respiratorem na 100% tlenie, lekarze walczyli o jej życie nie wiedząc jak jej pomóc.

Dzięki Bogu i swojej sile przeżyła, ale wyszła z tego wszystkiego z niedotlenieniem i czterokończynowym porażeniem. Od tamtej pory razem z rodzicami Joanną i Pawłem walczą każdego dnia o jej sprawniejsze życie. Zjeździli prawie cała Polskę szukając najlepszych specjalistów, rehabilitantów aby jej stan się poprawił i mógł wrócić do tego sprzed choroby. Niestety oczekiwania przewyższyły możliwości Patrycji, doszło do podwinięcia bioder co w konsekwencji dawało brak pionizacji.

Z czasem Państwo Sulej zdecydowali się na operację, tzw. osteotomie stawów biodrowych. Mieli nadzieje że jeśli zaufają lekarzom i zoperują córkę, wreszcie jej życie będzie lepsze i będzie mogła być pionizowana. Niestety ich plany i marzenia legły w gruzach. Operacje przez które przeszła Patrycja nie powiodły się. Biodra pomimo 4-5 operacji są obecnie w fatalnym stanie.

Mimo niepowodzeń, rodzice Patrycji chcą żeby została poddana jeszcze jednej operacji w Palley European Institute. Jest to ostatnia szansa na pozbawione bólu, bardziej samodzielne oraz łatwiejsze w pielęgnacji życie. W obecnym stanie każda kąpiel i inne proste codzienne czynności są dla dziecka oraz rodziców bardzo trudne. Niestety koszt operacji oraz związanej z nią rehabilitacji to ok. 270 tys. złotych. Jest to kwota która zdecydowanie przekracza możliwości finansowe tej rodziny. Wbrew przeciwnościom losu dziewczynka jest szczęśliwa i daje dużo radości rodzicom.

Aby wspomóc Patrycję w zebraniu środków na kosztowną operację oraz rehabilitację Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto. W imieniu naszym oraz rodziny serdecznie prosimy naszych darczyńców o wsparcie.

Darowizny na subkonto prosimy przekazywać na numer konta 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „070122 Sulej Patrycja”.

W tym celu można przekazać również 1% podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dodać dopisek ”070122 Sulej Patrycja”.

(JS, FSz)

2022-03-01

Zdjęcia: Archiwum rodziny Sulejów

Darowizna elektroniczna: "070122 - Sulej Patrycja"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!