Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomoc dla Pawła Szczygła

Pod koniec stycznia 2014 roku do siedleckiej placówki Caritas wpłynął wniosek wraz z prośbą o założenie subkonta celem prowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz Pawła Szczygła. Mężczyzna choruje na nowotwór kości. W styczniu przeszedł skomplikowany zabieg amputacji lewej nogi.

 

Wsparcie finansowe, co akcentuje (...) siostra pana Pawła - inicjatorka pomocowej akcji, jest więc pożądane nie tylko w odniesieniu do dalszego leczenia i rehabilitacji, ale też niezbędne przy planowanym zakupie protezy. - Według wstępnych szacunków jej koszt opiewa na ok. 200 tys. zł. Wybranie odpowiedniej i jej optymalne dopasowanie to długi i skomplikowany proces - sygnalizuje Dagmara Pierog. - Przypadek taki jak mój jest najtrudniejszy do protezowania ze względu na brak stawu biodrowego. Proteza musi składać się z odcinków połączonych trzema sztucznymi stawami: biodrowym, kolanowym i skokowym. Stąd tak wysoki koszt - potwierdza P. Szczygieł (...).

Najważniejszą motywacją do walki o szczęśliwe życie jest 3,5-letnia córeczka pana Pawła. - Brakuje mi możliwości pójścia z dzieckiem na spacer czy sanki, ulepienia bałwana… I właśnie do realizacji tego typu przedsięwzięć potrzebna jest mi proteza. Chciałbym córce jeszcze kawałek świata pokazać…

 

Marzenia Pawła mają szanse spełnienia! Darczyńcy, którzy zechcą wesprzeć go w walce o lepszą przyszłość, proszeni są o kierowanie wpłat - 1% oraz darowizn - na konto Caritas Diecezji Siedleckiej:

 

BS Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260,
KRS 0000223111, z dopiskiem „31318 - Szczygieł Paweł”.

 

Więcej na temat Pawła Szczygła można przeczytać w artykule red. Agnieszki Wareckiej pt. „Egzamin z życia”, który ukazał się w numerze 8 „Echa Katolickiego” z dnia 20 lutego 2014 roku. Cały artykuł można pobrać tutaj.

Darowizna elektroniczna: "31318 - Szczygieł Paweł"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć