Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomoc dla Weroniki Kacprzak

19-letniej Weronice Kacprzak z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie), która urodziła się w zespołem Downa i wadą serca, towarzyszy każdego dnia również obustronny niedosłuch. – Córka chciałaby mieć własny pokój, a ja marzę, aby mogła nas wyraźnie słyszeć – mówi Agnieszka Kacprzak, mama dziewczynki. Możemy jej pomóc w lepszej komunikacji poprzez wpłaty na subkonto, dzięki którym będzie miała zakupione aparaty słuchowe.

 

- O niedosłuchu dowiedzieliśmy się, kiedy Weronika skończyła 12 lat. Po serii badań, okazało się, że jej małomówność ma korzenie w tym, że nie słyszy nas właściwie – mówi A. Kacprzak. Rodzice wydają regularnie duże kwoty na leczenie córki, brakuje już środków na sprzęt medyczny poprawiający słuch. Aparaty pomogłyby jej w codziennym funkcjonowaniu i niwelowaniu niepełnosprawności.

 

Taka jest Weronika

 

Nastolatka bardzo lubi malować i oglądać bajki. Zazwyczaj nastawia dźwięk bardzo głośno, aby cokolwiek słyszeć. Z uwagi na częste choroby, jest stałym pacjentem lekarza pediatry, ale również innych specjalistów: kardiologa i laryngologa. Okazuje się, że jest wykazuje dużą cierpliwość - leczenie i zabiegi znosi dzielnie. Dziewczynka na co dzień wymaga pomocy osób trzecich.

 

Rodzina daje wsparcie

 

Państwo Marek i Agnieszka Kacprzakowie mają 4-kę dzieci: studiującego syna Rafała, niepełnosprawną Weronikę, 9-letniego Sebastiana (uczęszcza do III klasy szkoły podstawowej) oraz 4-letnią Emilkę. Jedynym żywicielem rodziny jest Pan Marek. Pani Agnieszka pobiera na córkę świadczenie. Nie na wszystko im wystarcza. Kacprzakowie mieszkają skromnie – mają średnie możliwości mieszkaniowe, 3-ka dzieci śpi na piętrowym łóżku we wspólnym pokoju, najmłodsza córeczka - w pokoju rodziców. Mimo ocieplenia, w domu jest wilgoć. Wśród marzeń jest to dotyczące zdrowia. – Chciałabym, aby Weronika mówiła i słyszała wyraźnie – tak, aby ludzie nie postrzegali jej tylko za osobę niepełnosprawną – tłumaczy A. Kacprzak. I dodaje: - Brakuje nam bardzo środków na zakup aparatu słuchowego. Wierzymy, że uda się go zakupić. Już teraz dziękujemy za wsparcie.

 

(AN)

 

 

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie i rehabilitację Weroniki Kacprzak. Każdy, kto zechce wesprzeć dziewczynkę, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260.

 

z dopiskiem: „48712 – Kacprzak Weronika”.

 

 

Darowizna elektroniczna: "48712 – Kacprzak Weronika"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć