Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Pomóżmy Jakubowi zakupić protezę ręki

Jakub WierzbickiJakub Wierzbicki ma prawie 15 lat i od urodzenia funkcjonuje z wrodzoną deformacją prawej kończyny górnej – nie ma dłoni oraz 2/3 części przedramienia. Nastolatek chciałby zakupić nowoczesną protezę ręki, ale to wydatek przekraczający możliwości finansowe jego rodziny. Potrzeba około 203 000 zł. Caritas Diecezji Siedleckiej zwraca się z apelem o pomoc do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć Jakuba w zbiórce pieniędzy.

 

To już kolejna próba, by Jakub mógł korzystać z protezy prawej ręki. Pierwsze dwie dotyczyły protezy kosmetycznej, a starano się o nie w Irlandii, gdzie chłopiec przebywał z rodziną. Okazało się bowiem, że mimo braku dłoni, Jakub jest praworęczny.

 

- Podczas pobytu naszej rodziny w Irlandii, Jakub pozostawał pod opieką specjalistów Szpitala Ortopedycznego Cappagh Hospital. W jednym z wielu wykonanych badań, lekarz stwierdził, iż syn, pomimo deformacji kończyny, jest dzieckiem praworęcznym, co także my sami, jako rodzice, zaobserwowaliśmy – opowiada Sylwia Wierzbicka, mama Jakuba.

 

Ostatecznie chłopiec nie przekonał się do protezy kosmetycznej i nauczył się korzystać z kikuta kończyny. Z tego względu dotychczas nie wymagał bardziej precyzyjnego zaopatrzenia.

 

Jak podkreślają rodzice, sytuacja się zmieniła i Kuba chciałby teraz żyć jak jego rówieśnicy i móc w kolejnym etapie edukacji korzystać z protezy bardziej zaawansowanej technologicznie, niż proteza kosmetyczna.

 

- Jego marzeniem i pasją są samoloty, ale niestety ze względu na wadę nie może starać się o przyjęcie do szkoły lotniczej. Jest niesamowicie ambitnym, zdolnym  nastolatkiem, który z uśmiechem idzie przez życie – tłumaczy S. Wierzbicka.

 

W ostatnim czasie rodzice podjęli próbę weryfikacji możliwości zastosowania takiej bionicznej protezy u Jakuba.

 

- Odwiedziliśmy specjalistyczne placówki w Krakowie oraz w Warszawie, gdzie ortotycy po szczegółowych badaniach uznali, że syn jest odpowiednim kandydatem do zaprotezowania prawej kończyny górnej.

 

Tego typu protezy pozwalają na precyzyjne chwytanie przedmiotów, gdyż odzwierciedlają rzeczywisty ruch fizjologiczny dłoni, dzięki poruszaniu każdym z palców oddzielnie. Gdyby Jakub został zaopatrzony w protezę bioniczną, mógłby spełniać swoje marzenia i w przyszłości realizować się zawodowo. Zaopatrzenie takie pozwoliłoby także na korektę skoliotycznego ustawienia kręgosłupa, które jest wynikiem pozostawania w ciągłej asymetrycznej pozycji, umożliwiającej chłopcu codzienne funkcjonowanie z deformacją prawej kończyny górnej.

 

Jakub bardzo pragnie, by spełniło się jego marzenie o posiadaniu „drugiej ręki” - dzięki Twojej pomocy, będzie to możliwe.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na zakup protezy dla Jakuba Wierzbickiego.

 

Apelujemy o wsparcie chłopca oraz jego rodziny poprzez przekazanie darowizny na numer konta:

 

21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

 

z dopiskiem „010823 - Wierzbicki Jakub”.

 

W tym celu można przekazać również 1,5 % podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dodać dopisek „010823 - Wierzbicki Jakub”.

 

 

(SW,AN)

Darowizna elektroniczna: "010823 - Wierzbicki Jakub"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć