Pomóżmy Pani Barbarze odbudować dom po pożarze

Pani Beata Zdjęcie 170-letnia Barbara Prudaczuk z Wisznic straciła w pożarze niemalże cały dobytek. Mowa o domu, który jest dla niej niezwykle ważny, nie tylko dlatego, że daje jej dach nad głową, ale również ze względów sentymentalnych. Kobieta cudem uniknęła śmierci w wypadku. Do tego pokonała chorobę nowotworową. Teraz pilnie potrzebuje naszej pomocy. Gorąco prosimy o finansowe wsparcie w odbudowie domu w Wisznicach.

W czwartek 27 października 2022 roku spłonął dom Barbary Prudaczuk - emerytowanej nauczycielki z Wisznic, który wybudowała wspólnie z mężem. Wychowywały się w nim ich dzieci, a nawet obce osoby, traktowane jak członkowie rodziny. Ogień strawił niemal doszczętnie całe wnętrze. Dzięki szybkiej akcji strażaków nie doszło do zawalenia budynku. Przetrwały ściany i dach, co daje szanse na odbudowę domu.

Pani Barbara, dwadzieścia lat temu, cudem przeżyła głośny wypadek autokaru wiozącego pielgrzymów z Polski do Medjugorje, w którym zginęło 20 osób, w tym jej mąż Jan. Ona i jej najmłodsza córka zostały ciężko ranne. Kobieta kilkanaście lat temu zachorowała i pokonała chorobę nowotworową. Dla emerytki to bardzo ważne, by jak najszybciej wrócić do swojego gniazda rodzinnego.

Z pozdrowieniami i wdzięcznością,

Magda Stefaniak z Rodziną

W celu wsparcia odbudowy domu, otworzyliśmy subkonto, na które można przekazywać darowizny. Gorąco zachęcamy do włączenia się w pomoc poprzez przekazywanie środków na konto Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „010123 Prudaczuk Barbara”.

Można również pomóc poprzez 1,5% z odpisu podatku. Należy w tym celu w odpowiednim miejscu rocznej deklaracji podatkowej PIT podać nasz numer KRS: 0000223111 oraz pamiętać o niezbędnym dopisku „010123 Prudaczuk Barbara” w polu przeznaczonym na „cel szczegółowy 1,5 %”.

(MS,FS)

2023-01-25

Zdjęcia: Archiwum Barbary Prudaczuk

Darowizna elektroniczna: "010123 - Prudaczuk Barbara"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!