Uratujmy serce Wiktorka

Zdjęcie Wiktor

Wiktorek Zawadzki urodził się 3 listopada 2020 roku z jedną z najcięższych wad wrodzonych serca HLHS oraz z nieprawidłowym spływem żył płucnych. Oznacza to, że ma on tylko połowę serduszka, która będzie musiała wystarczyć mu do końca życia. Wymaga on specjalistycznego leczenia, w tym zagranicznej operacji. Gorąco prosimy naszych wspaniałych Darczyńców w imieniu swoim oraz rodziców Wiktorka o wsparcie. Każda złotówka ma znaczenie!

W 6 dobie po narodzinach Wikuś został przewieziony ze szpitala w którym się urodził do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, tam rozpoczął się wyścig z czasem o jego życie. Od początku nie było łatwo, ponieważ w 10 dobie życia zachorował na sepsę, którą wywołały bakterie gronkowca, uniemożliwiło to szybkie przeprowadzenie operacji. Czas leczenia Wiktor wraz z rodzicami spędził na Intensywnej Terapii, codziennie walcząc i czekając aż stan będzie na tyle dobry by móc przeprowadzić niezbędną operacje.

30 listopada 2020 r. odbyła się pierwsza specjalistyczna operacja ratująca życie Wiktorka. Przeprowadzona została w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii. Synek Państwa Zawadzkich przez 3 dni pozostawał z otwartym mostkiem a w okresie od lutego do kwietnia 2021 r. przeszedł 4 interwencyjne cewnikowania serca. Po czwartym cewnikowaniu 7 kwietnia 2021 r. Wiktor znalazł się w ciężkim stanie, na drugi dzień musiała odbyć się w trybie pilnym druga operacja serca, która trwała 10 godzin. Lecz nie takiej jak u innych dzieci z podobną wadą, serce dziecka z racji posiadania dwóch żył głównych górnych wymagało wykonania operacji dwukierunkowej Glena.

Pierwsze 10 miesięcy życia Wiktorek spędził w szpitalu. W przyszłość czeka go cewnikowanie serca, które będzie miało na celu zamknięcie krążenia obocznego oraz poszerzenie stentu w łuku aorty. Nieprawidłowy spływ żył płucnych powoduje, że w organizmie Wiktorka powstają tzw. krążenia poboczne, które będą wymagały zamykania, ponieważ krew nie płynie tam,  gdzie powinna, przez co niektóre organy mogą być niedotlenione. Leczenie synka Państwa Zawadzkich zaplanowane jest na 3 etapowe bardzo skomplikowane operacje, które są niezbędne by mógł on żyć.

Wiktor wymaga leczenia farmakologicznego, stałej rehabilitacji, okresowej podaży tlenu. Dostaje dużą ilość diuretyków oraz leków wspomagających pracę serca. Z powodu nadciśnienia tętniczego przyjmuje on lek o nazwie Bosenstan jest to lek wymagający dużego wkładu finansowego, ponieważ nie jest refundowany w Polsce. Chłopiec jest także diagnozowany pod kątem innych chorób m.in. układu immunologicznego, poszerzenia UKM w lewej nerce oraz wady neurologicznej - mniejszy pień mózgu. Dodatkowo wymagał będzie codziennego mierzenia poziomu krzepliwości krwi specjalnym aparatem. Przez tracheostomie wymaga częstego odsysania wydzieliny z dróg oddechowych oraz częstych inhalacji. Karmiony jest sondą żołądkową.

Gorąco zachęcamy wszystkich do przekazywania darowizn oraz 1% odpisu podatku w celu leczenia Wiktorka. Wraz z jego rodzicami apelujemy do Państwa o pomoc. Każda złotówka ma znaczenie!

Darowizny na subkonto prosimy przekazywać na numer konta 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem „010722 Zawadzki Wiktor”.

W tym celu można przekazać również 1% podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dodać dopisek ” 010722 Zawadzki Wiktor”.

(KZ,FS)

Darowizna elektroniczna: "010722 - Zawadzki Wiktor"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!