Wojtuś walczy o życie. Pomóż mu je wygrać!

Wojciech Zdjęcie 18 letni Wojtuś walczy ze wznową nowotworu złośliwego. Ratunkiem dla niego przed kolejnymi nawrotami choroby jest dostępna tylko w USA szczepionka. Gorąco apelujemy o pomoc dla Wojtka i jego rodziców! Liczy się każda złotówka a czasu niestety jest coraz mniej.

Wojtuś, nasz kochany synek, to dla nas największy Wojownik na świecie. Już w wieku 4 lat przeszedł trudną walkę o życie na oddziale onkologicznym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zwyciężył. Jednak nasza radość nie trwała długo. Dzisiaj ma 8 lat i ponownie musi stoczyć wojnę, ponieważ na jego drodze stanął najgorszy wróg: nowotwór.

27 lipca tego roku usłyszeliśmy słowa, które nas sparaliżowały: WZNOWA. Przeciwnikiem Wojtusia jest Neuroblastoma, złośliwy nowotwór współczulnego układu nerwowego, zabójca dzieci. Jak się okazało zmiany nowotworowe pojawiły  się w okolicy przykręgosłupowej, ale także są już przerzuty odległe do kości. Choroba Wojtusia została zakwalifikowana jako IV stopień zaawansowania. Niezwłocznie należało wykonać operację odbarczenia kręgosłupa, ponieważ guz wnikał do kanału kręgowego i przesuwał jego rdzeń. Obecnie Wojtuś  ma podawaną intensywną chemioterapię, która powoduję bardzo liczne powikłania. Nasze serca pękają z bólu, kiedy patrzymy jak wielkie spustoszenie sieje ta straszliwa choroba w organizmie naszego Synka. Konieczne jest przetaczanie krwi, płytek krwi, podawanie kroplówek…. Bez tego jego organizm nie może już funkcjonować...

Przed Wojtusiem jeszcze długa walka: kolejna operacja usunięcia pozostałej części guza, mega chemia, radioterapia i immunoterapia. Świadomość, że nasze Małe Słoneczko musi przyjąć na siebie jeszcze tyle bólu i cierpienia rozdziera nasze serca. Jako rodzice jesteśmy bezsilni i nigdy tak bardzo nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Chcemy zrobić wszystko, żeby ulżyć jego cierpieniu, uwolnić go od tego śmiertelnego zagrożenia, jakim jest neuroblastoma.

Lekarze robią wszystko, by pomóc naszemu dziecku. My, patrząc codziennie na jego ból, wiemy, że nie możemy marnować czasu.  Po zakończonym leczeniu w Polsce jest jeszcze możliwość otrzymania nowoczesnej szczepionki chroniącej dzieci przed wznową. Ta dostępna tylko w USA szczepionka to dla nas nadzieja, na życie i zdrowie naszego Synka, nadzieja, że ten potwór po zakończonym leczeniu już nigdy nie powróci. Jej koszt jest ogromny. Potrzebujemy około 1,5 mln złotych (wartość przybliżona – koszt zostanie podany po zakończonym leczeniu w Polsce). Dla nas samych ta kwota jest  nieosiągalna. Jednak te pieniądze są niezbędne, aby Wojtuś mógł jak najszybciej kontynuować leczenie w USA.

Bez Waszej pomocy nie będziemy mogli dać naszemu synkowi oręża do walki z tym trudnym przeciwnikiem, nie będziemy w stanie go chronić przed wznową, której leczenie jest jeszcze trudniejsze. Wierzymy, że wokół nas są ludzie o dobrym sercu, którzy podzielą troskę o życie naszego bezbronnego Synka. Każda ofiarowana przez Was złotówka będzie dla nas promieniem miłości i dobroci, który ocali życie ukochanego dziecka.

Nie zostawiajcie nas samych, pomóżcie uratować naszego Wojtusia!

Małgorzata i Andrzej

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie Wojtusia. Serdecznie prosimy o wsparcie chłopca w walce z chorobą, przekazującdarowiznę na numer konta:

21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

z dopiskiem „011122 Jonczyk Wojciech”.

W tym celu można przekazać również 1,5 % podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dodać dopisek
„011122 Jonczyk Wojciech”.

(MJ,AJ,FS)

2022-12-06

Zdjęcia: Archiwum rodziny Wojciecha Jonczyka

Darowizna elektroniczna: "011122 - Jonczyk Wojciech"

Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!