Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Wspomóż walkę Leny i jej rodziny

Lena Jażdżewska Zdjecie 1 Lena miała zaledwie 3 miesiące, gdy lekarze zdiagnozowali u niej nieoperacyjnego guza mózgu - glejaka IV stopnia. Niestety był tak duży, że spowodował wodogłowie i konieczne było założenie zastawki. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc dla dziewczynki, która wymaga leczenia i stałej kosztownej rehabilitacji.

 

Lena pierwsze tygodnie życia spędziła w śpiączce na oddziale intensywnej terapii. Następnie przez 1,5 roku przyjęła aż 22 serie chemii na oddziale onkologii. Ostatecznie chemia nie podziałała na guza i nie usunęła go.

 

Guz nadal jest w główce dziewczynki i razem z chemią spowodował duże spustoszenie w jej organizmie. Lenka ma porażenie mózgowe, padaczkę, a do tego nie chodzi i nie mówi. Guz uszkodził nerwy wzrokowe, przez co praktycznie nic nie widzi.

 

Rodzice podają jej mnóstwo witamin i suplementów, aby wzmacniać organizm chorej. Lenka i jej rodzina nie poddają się mimo wszystko i wkładają dużo trudu, aby była codziennie rehabilitowana prywatnie w domu. Ich wspólna walka trwa już ponad 5 lat.

 

Jakiś czas temu, do tego kompletu nieszczęść, doszła jeszcze autoagresja. Lenka ma napady złości - wówczas bije się, szczypie, wyrywa włosy lub rani do krwi.

 

- Choć nasza córka jest w ciężkim stanie, to jesteśmy wdzięczni, za każdą daną nam chwilę, za każdy uśmiech. Od początku wierzyliśmy w cud i on już się stał, ponieważ córka jest z nami cały czas, mimo że dawano jej 3 miesiące życia. Gorąco prosimy Państwa o pomoc i z całego serca dziękujemy za każde wsparcie – mówią rodzice Leny.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie i rehabilitację Leny Jażdżewskiej.

 

Apelujemy o wsparcie dziewczynki oraz jej rodziny poprzez przekazanie darowizny na numer konta:

 

21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

 

z dopiskiem „010723 Jażdżewska Lena”.

 

W tym celu można przekazać również 1,5 % podatku. Wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym nasz numer KRS: 0000 22 31 11 oraz w miejscu przeznaczonym na cel szczegółowy dodać dopisek „010723 Jażdżewska Lena”.  

 

 

(BJ)

 

 

Wspomóż walkę Leny i jej rodziny

2023-08-07

Wspomóż walkę Leny i jej rodziny

Zdjęcia: Archiwum rodziny Leny Jażdżewskiej

001
002
003
004

 

Darowizna elektroniczna: "010723 - Jażdżewska Lena"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć