Kto potrzebuje naszego wsparcia?

Zdążyć przed zimą

Państwo Angelika i Jacek Pietruszewscy mieszkają w Januszówce k. Zbuczyna w dwóch skromnych pokojach wraz z malutkimi dziećmi (dwuletni chłopczyk i roczna dziewczynka) oraz mamą Pani Angeliki i jej mężem. Udało im się dobudować budynek do obecnych pomieszczeń, jednak jest on w stanie surowym. Mała przestrzeń powoduje, że niektórzy domownicy muszą czasem spędzać coraz chłodniejsze noce w niedocieplonej dobudówce bez ogrzewania! Drożejące materiały budowlane, kredyt oraz kontuzja Pana Jacka znacząco spowolniły wykończenie nowego domu. Bez naszego wsparcia nie wykończą domu przed zimą. Pomóżmy im już dziś, w tym przypadku liczy się każdy dzień!

 

Z powodu rozrastającej się rodziny Państwo Pietruszewscy rozpoczęli budowę by zapewnić swoim dzieciom godne warunki bytowe. Sytuacje skomplikowała operacja kolana Pana Jacka, który żeby spłacać kredyt przerwał rehabilitację aby zwiększyć dochód rodziny. Obecnie Państwo Pietruszewscy mieszkają w dwóch małych pomieszczeniach z których jedno służy również za kuchnię. Pokoje zajmują wraz z dwójką dzieci, mamą Pani Angeliki oraz jej mężem. Zdarza się, że niektórzy domownicy śpią w nieogrzanych surowych pomieszczeniach.

 

Do obecnego małego domku dobudowali za pieniądze z kredytu dwupiętrowy dom w stanie surowym, którego niestety nie udało się wykończyć. Małżeństwo robiło wszystko co w ich mocy żeby ukończyć budowę i utrzymać rodzinę, jednak przeciwności losu oraz bezlitośnie rosnące koszty materiałów budowlanych stanęły im na drodze. Całą pracę przy budowie wykonali własnymi rękoma, nie pozwólmy aby teraz poszła ona na marne. Najważniejsze aby jak najszybciej można było wznowić prace na budowie i zakupić niezbędne materiały.

 

Obecnie brakuje drzwi wejściowych, paneli podłogowych (z podkładem), styropianu, glazury, terakoty, farby, płyt karton-gips oraz kleju do nich. W dalszej perspektywie potrzebne będzie wykończenie i wyposażenie kuchni, łazienki oraz umeblowanie pokoju dla dzieci.

 

Szacowany koszt wynosi 40 tys. zł. Ręce do pracy są, potrzeba teraz tylko materiałów żeby zdążyć przed zimą, która nieubłaganie zbliża się wielkimi krokami. Razem z Rodziną Pietruszewskich apelujemy do naszych cudownych Darczyńców o wsparcie za pomocą darowizn, każda kwota ma znaczenie! Dajmy razem tej rodzinie nadzieję na lepsze jutro!

 

Każdy, kto zechce dorzuć swoją cegiełkę do wykończenia domu Państwa Pietruszewskich oraz ich małych dzieci, może już dziś przekazać darowiznę na konto:

 

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce

 

21 9194 0007 0027 9318 2000 0260

 

z dopiskiem: „50112 - Angelika i Jacek Pietruszewscy”

 

lub za pomocą przycisków DotPay poniżej.

 

 

(FSz)

 

 

Zdążyć przed zimą

2021-10-26

Zdążyć przed zimą

Zdjęcia: Franciszek Szamocki

001
002
003
004
005
006
007
008

 

Darowizna elektroniczna: "50112 - Angelika i Jacek Pietruszewscy"
Minimalna kwota to 1 zł!

Kwota jest zbyt duża, aby przekazać ją poprzez płatności elektroniczne! Jeśli chcą Państwo tak hojnie wesprzeć działania Caritas prosimy o wpłatę na rachunek bankowy. Dziękujemy!

Wróć