Torba Miłosierdzia

IDEA AKCJI:

 

Inspiracją do akcji charytatywnej „Torba Miłosierdzia” były słowa Papieża Franciszka, w których nawoływał chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli, do konkretnych czynów miłosierdzia. „Torba Miłosierdzia” to narzędzie, które ma na celu nie tylko wsparcie ubogich, ale także uruchomienie pokładów dobra w parafianach. Zachęcamy, by włączyć się w tę akcję w dowolnym czasie, a szczególnie w obchodzonym co roku Tygodniu Miłosierdzia, kiedy budzi się nasze sumienie, często uśpione na potrzeby drugiego człowieka. Zaangażowanie w tę akcję wpływa korzystnie zarówno na osobę, która otrzymuje taką pomoc, jak również na osobę udzielającą pomocy. Bardzo gorąco namawiamy do takiego czynu miłosierdzia - jest to łatwy sposób podzielenia się dobrem z drugim człowiekiem.

 

NA CZYM POLEGA AKCJA?

 

Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała specjalnie oznakowane papierowe torby, które trafiają do parafii wyrażających chęć zaangażowania się w tę akcję. Następnie są wyposażane przez parafian w artykuły pierwszej potrzeby: spożywcze, środki piorące i środki czystości, a potem - zwracane są do parafii. W dalszej kolejności, pełne torby przekazywane najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom z terenu parafii.

 

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ W AKCJĘ?

 

Informacja dla parafii:

 

Parafie które chciałyby włączyć się w dowolnym czasie w akcję zbiórki artykułów pierwszej potrzeby - zapraszamy do współpracy. Torby można nieodpłatnie pobierać z Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej 1 i przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach. Zebrane produkty pozostają do dyspozycji Księży Proboszczów, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Parafialnych Koordynatorów Dzieł Miłosierdzia.

 

Informacja dla dobroczyńców:

  • Po pierwsze: należy upewnić się, czy swoja parafia bierze udział w akcji, a jeśli tak – zgłosić w niej zapotrzebowanie na torbę i zabrać ją z kościoła do domu
  • Po drugie: uzupełnić ją artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności (takimi jak mąka, cukier, płatki kukurydziane, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, margaryna, olej, słodycze, konserwy) i chemicznymi (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia). Warto zapakować te dwa rodzaje produktów oddzielnie.
  • Po trzecie: przynieść ją z powrotem do parafii

 

DO KOGO TRAFI POMOC? JAK JĄ UZYSKAĆ?

 

Zapotrzebowanie na pomoc należy zgłaszać w swojej parafii. Torby są przekazywane diecezjanom w trudnej sytuacji materialnej wg decyzji księży proboszczów.


WIĘCEJ INFORMACJI:

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji i złożenia zamówienia prosimy o kontakt.

  • tel. (25) 640 71 30