Pomagamy obywatelom Ukrainy

tl_files/gallery/caritas/aktualnosci/00Ukraina/pomukrainie.png

INFOLINIA CAŁODOBOWA

 tel. 511-091-275

 KONTAKT W SPRAWIE DAROWIZN FINANSOWYCH

 tel. 533-933-758

 ks. Paweł Zazuniak

 – koordynator z ramienia Caritas Diecezji Siedleckiej

 tel. 511-899-364

Zakwaterowanie - Siedlce i mazowiecka część diecezji siedleckiej

tel. 510-756-437

Zakwaterowanie - Biała Podlaska i lubelska część diecezji siedleckiej

tel. 780-061-313

Koordynacja wolontariuszy

tel. 510-756-437

Numer konta bankowego:

 

 PL 47 9194 0007 0027 9318 2000 0180 

 

BIC/SWIFT: POLUPLPR

Informacja dla Księży Proboszczów

Siedlce, dnia 26 lutego 2022 r.

 

Czcigodni Księża Proboszczowie,

 

w nawiązaniu do Komunikatu Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy w sprawie modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie i zorganizowania pomocy materialnej dla jej mieszkańców, wystosowanego w dniu 25 lutego br., pragnę poinformować, że Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowuje oraz podejmuje się koordynacji takiej pomoc dla obywateli Ukrainy przybywających do Polski oraz dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy na Ukrainie. Czynimy to zarówno we współpracy z instytucjami administracji państwowej, ale także prosimy o zaangażowanie się w tę pomoc Księży i Wiernych z parafii naszej diecezji.

 

Na chwilę obecną, oprócz ofiar, które mają być zbierane do puszek pod kościołami naszej diecezji w dniu 27 lutego i 2 marca, prosimy – w miarę możliwości – o zorganizowanie zbiórki niezbędnych rzeczy materialnych tj. konserwy o długim terminie przydatności, słodycze, woda w małych butelkach (w zgrzewkach), środki medyczne i higieniczne, nowe: koce, śpiwory, poduszki, odzież.

 

Szczegółowe informacje dotyczące przekazywania zebranych rzeczy do utworzonych w różnych częściach diecezji specjalnych punktów magazynowych (Siedlce, Biała Podlaska, Parczew, Garwolin, Włodawa, Łuków, Międzyrzec Podlaski) lub ich odbioru bezpośrednio z parafii, będą zamieszone na stronie internetowej: www.siedlce.caritas.pl.

 

Mając na uwadze fakt, że na teren naszej diecezji może przybyć znaczna liczba uchodźców wojennych potrzebujących schronienia, prosimy Księży Proboszczów o przygotowanie listy chętnych parafian, którzy mogliby - jeśli będzie taka potrzeba - przyjąć do swoich domów obywateli Ukrainy. Informuję także, że decyzją Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy do dyspozycji potrzebującym schronienia został przeznaczony Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie. Ksiądz Biskup wyraził również zgodę, aby Księża Proboszczowie – jeżeli mają takie możliwości – udostępnili na ten cel budynki parafialne.

 

Caritas Diecezji Siedleckiej uruchomiła specjalny, całodobowy, telefon kontaktowy o numerze: 511 091 275, pod którym będą udzielane wszelkie informacje dotyczące pomocy obywatelom Ukrainy. W razie pytań można również dzwonić do koordynatora pomocy na rzecz obywateli Ukrainy – ks. Pawła Zazuniaka tel. 511 899 364.

 

 

Z wyrazami szacunku

   Ks. Paweł Zazuniak

Wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej

Wróć