Kto potrzebuje naszego wsparcia?

WSPARCIA POTRZEBUJĄ:

  • chorzy na nowotwory, zagrożeni utratą wzroku i niewidzący, cierpiący na autyzm, osteoporozę, wady serca, niedosłuch, niedowład kończyn, porażenie mózgowe, rdzeniowy zanik mięśni, przepuklinę oponowo - rdzeniową, kamienicę układu moczowego, niewydolność nerek, odleżyny, epilepsję, astmę oskrzelową, alergię, zespół nerczycowy, mukowiscydozę, niedoczynność tarczycy, udar mózgu, „Zespół Downa” itd.;
  • osoby potrzebujące sprzętu rehabilitacyjnego i zabiegów rehabilitacyjnych;
  • osoby potrzebujące środków na lekarstwa, operacje i protezy, które często nie są refundowane przez NFZ;
  • ci, którzy nie mają pieniędzy na dojazd do ośrodków opieki zdrowotnej;
  • ludzie, którzy ulegli wypadkowi;
  • osoby niepełnosprawne – m.in. na likwidację barier architektonicznych i przystosowanie pomieszczeń do poruszania się na wózkach inwalidzkich;
  • osoby, które żyją w fatalnych warunkach mieszkaniowych – nie posiadają łazienki, miejsca gdzie dzieci mogłyby odrabiać lekcje;
  • rodziny, którym spalił się dom.

Wsparcia potrzebują, nie wahaj się pomóc:

Pomoc dla Jana Pytlika

- Ogień rozprzestrzeniał się szybko – mówi 69-letni Jan Pytlik ze Smolanki (gmina Zbuczyn w powiecie siedleckim, woj. mazowieckie) o nieszczęściu, które spotkało go tej zimy. Jego brat, 59 -letni Henryk Pytlik do dziś leczy rany powstałe w wyniku poparzenia. Mężczyźni stracili w pożarze domu cały dobytek życia i, szukając pomocy, zwrócili się do Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja założyła subkonto, na którym zbierane są środki na odbudowę budynku. Teraz wszystko w rękach darczyńców.

Więcej...

Pomoc dla Zofii Grochowskiej (DŹWIĘK, FILM)

Mroźna „bestia ze wschodu” nie zapobiegła pożarowi domu pani Zofii Grochowskiej z Jakusz (gmina Trzebieszów, powiat łukowski w woj. lubelskim), który wybuchł w styczniu 2021 roku. Kobiecie i jej dorosłemu synowi zostały z niego jedynie przetwory w piwnicy, której ogień nie zajął. Ich powrót do normalności będzie teraz zależał od ofiarności ludzi dobrej woli. Caritas Diecezji Siedleckiej założyła specjalne subkonto, gdzie można wpłacać środki na odbudowę domu, i apeluje o pomoc pogorzelcom.

Więcej...

Pomoc dla Amandy Katarzyny Chacińskiej

Amanda Katarzyna Chacińska to 28 - letnia siedlczanka, która zamiast realizować swoje młodzieńcze plany i marzenia, zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi, bardzo mocno wyniszczającymi jej organizm. Mieszka razem z mamą i to ona jest jej główną podporą w bardzo trudnym momencie życia, kiedy zdrowie i przyszłość zależy od uzbieranych pieniędzy na leczenie.

Więcej...

Pomoc dla Jana i Krystyny Najsów

Państwo Najsowie z Parczewa przeżyli we wrześniu 2020 r. pożar domu. Oni ocaleli, ale w płomieniach spłonęło niemal wszystko. W imieniu rodziny do Caritas Diecezji Siedleckiej - z prośbą o wsparcie - zwróciła się ich córka Marta Kieler. Organizacja założyła specjalne subkonto, na które można wpłacać środki na generalny remont pomieszczeń, by poszkodowani usunęli skutki żywiołu i mieli gdzie mieszkać.  

Więcej...

Pomoc dla Marka Radkowskiego

60-letni Marek Radkowski z Siedlec cierpi na złośliwy nowotwór nagłośni krtani górnej, liczne torbiele na lewej nerce i nowotwór na prawej. Mężczyzna potrzebuje środków na odżywianie farmaceutyczne oraz rehabilitację ruchową i obejmującą mówienie. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc!

Więcej...

Pomoc dla Wiktorii Borkowskiej

Wiktoria urodziła się w 2015 roku z rzadką odmianą padaczki – zespołem Ohtahara z mikrodelecją chromosomu q10. Dodatkowe problemy dziewczynki to brak prawej nerki, zez zbieżny obuoczny i stan po wyłonieniu przetoki jelitowo – skórnej (stomia) spowodowany zrośniętym odbytem.

Więcej...

Pomoc dla Doroty Szostak

46-letnia mieszkanka Pilawy potrzebuje środków na zakup protezy nogi. Czternaście lat temu, podczas jazdy rowerem Pani Dorota Szostak została potracona przez samochód. W wyniku wypadku jedna noga została trwale uszkodzona tak, że nie udało się jej uratować, nie mówiąc o przywróceniu do poprzedniego stanu. Przez długie lata próbowała radzić sobie we własnym zakresie, ale teraz sytuacja ją przerosła. Caritas Diecezji Siedleckiej założyła subkonto, na które zbierane są dla niej pieniądze. Proteza kosztuje 40 000 złotych!

Więcej...

Pomoc dla Kamila i Beaty Chabierów

Niepełnosprawni 35-letni Kamil Chabiera z Wierzbna (w woj. mazowieckim) i jego starsza siostra Beata niemal nie wychodzą z domu. Cierpią na rdzeniowy zanik mięśni. Choroby sprawiły, że poruszają się na wózkach inwalidzkich i wymagają 24h opieki. Rodzeństwo w potrzebie zwróciło się do Caritas Diecezji Siedleckiej, aby zebrać środki m.in. na zakup auta dostosowanego do ich przewozu (koszt ok. 17 tys. zł), konserwację wózka inwalidzkiego pana Kamila i wymianę w nim drogich akumulatorów oraz wsparcie finansowe potrzebne na pokrycie codziennych wydatków. Razem możemy im pomóc!

 

Więcej...

Pomoc dla Marysi Tchórzewskiej

Marysia z Siedlec urodziła się w 2011 roku z bardzo rzadką wrodzoną dysfunkcją lewej nóżki (hemimelią strzałkową). Jest to wada polegająca na niedorozwoju części kończyny dolnej i skróceniu kości budującej kończynę. Marysia przeszła do tej pory 3 ciężkie operacje w USA. Dziewczynka rośnie, ale jej nóżka niestety nie… Konieczna jest kolejna operacja, która nie jest refundowana przez NFZ.

Więcej...

Pomoc dla Eleny Timokhiny

Urodziła się na Syberii. Pracowała tam jako katechetka i organistka, pomagając na misji kapłanowi z diecezji siedleckiej. Miała duży wkład w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziś walczy z nowotworem, który każdego dnia odbiera jej siły do życia. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o wsparcie finansowe dla Polki z Rosji – Eleny Timokhiny.

Więcej...

Pomoc dla Marcina Głodka

Rehabilitacja – to coś, czego niepełnosprawny 37-letni Marcin Głodek ze wsi Wylezin (gmina Kłoczew w woj. lubelskim) potrzebuje teraz najbardziej. Mężczyzna utracił sprawność psychofizyczną w wyniku tragicznego wypadku samochodowego. Kiedyś lubił sport, spotkania z przyjaciółmi, miał dziewczynę. Teraz nie jest w stanie nawet samodzielnie skorzystać z toalety czy prysznica. Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi dla niego specjalne subkonto i apeluje o pomoc finansową.

Więcej...

Diecezja Siedlecka: Działania Caritas na rzecz seniorów

Wsparcie żywnościowe, pomoc w zakupie leków, możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i skorzystania z wsparcia w przypadku pokrzywdzenia przestępstwem – to główne działania, które na rzecz osób w starszym wieku prowadzi aktualnie Caritas Diecezji Siedleckiej. Na czym polegają i gdzie znaleźć szczegółowe informacje? - poniżej przedstawiamy listę.

Więcej...

Pomoc dla Bartosza Pieńkosa

15-letni Bartosz Pieńkos z Mysłowa (gmina Wola Mysłowska w woj. lubelskim) zmaga się z poważną niepełnosprawnością. Ma dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę. Porusza się na wózku inwalidzkim. Zatroskana o dobro syna mama, prosi o wsparcie finansowe, aby zlikwidować bariery architektoniczne w domu, w którym dorasta chłopiec i naprawić samochód służący do jego przewozu.

Więcej...

Pomoc dla Katarzyny Pycki

Niedowidząca 26-letnia Katarzyna Pycka z Wólki Zastawskiej (gmina Stanin w woj. lubelskim) jest niepełnosprawna od urodzenia. Zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Przez 24h jest pod opieką mamy, która walczy o godne warunki dla córki. Kobieta zwróciła się do Caritas Diecezji Siedleckiej o pomoc finansową – organizacja założyła specjalne subkonto, na które można wpłacać środki, by pomóc im pokonać bariery architektoniczne i umożliwić częstszą rehabilitację.

Więcej...

Pomoc dla Grzegorza Łucyka

- Pracowałem w zawodzie stolarz i innych od 16 roku życia. A tu nagle choroba. Moje życie stanęło do góry nogami – opowiada 39-letni Grzegorz Łucyk z Zalesia koło Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). Mężczyzna zmaga się z chorobami, które zagrażają jego życiu i zwrócił się w potrzebie o wsparcie do Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja apeluje o pomoc finansową na jego leczenie i rehabilitację.

Więcej...

Pomoc dla Mieczysława Otożenko

Zbliża się termin, w którym wielodzietna rodzina Otożenków z Dobrynia Kolonii (woj. lubelskie, gmina Zalesie) z niepełnosprawnym dzieckiem musi opuścić swój dawny dom. Żyli skromnie – w mieszkaniu nie było łazienki, były za to dziury w podłodze, stare okna i piece kaflowe, nienadające się do użytku. Małżonkowie zwrócili się do Caritas Diecezji Siedleckiej, bo tylko z pomocą życzliwych ludzi będą mieli za co przystosować inne lokum (drewniany dom) do zamieszkania. Potrzeba ok. 70 tys. złotych.

Więcej...

Pomoc dla Ignacego Szpyrki

Rodzice 3-letniego Ignacego Szpyrki z Woli Uhruskiej (woj. lubelskie, powiat włodawski) nie mogą powiedzieć o nim, że ma serce jak dzwon. Chłopczyk urodził się bowiem z bardzo skomplikowaną wadą serca o nazwie HLHS i pilnie potrzebuje środków na operację ratującą życie. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc.

Więcej...

Pomoc dla Kacpra Boruty

Walka z czasem. Złotówka do złotówki. I tysiące ludzi, którzy życzą Kacperkowi zdrowia – tak wygląda trwająca od 19 grudnia 2019 roku zbiórka pieniędzy na rzecz chorego na SMA 17-miesięcznego Kacpra Boruty syna siedlczan. Chłopiec nie może czekać – jeśli nie uzbiera do końca marca 2020 roku ponad 9 milionów złotych na terapię genową, bezpowrotnie straci szansę na jej otrzymanie ratującą jego życie. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o natychmiastową pomoc!

Więcej...

Pomoc dla Sławomira Chomiuka

53-letni Sławomir Józef Chomiuk z Wygnanek (woj. mazowieckie, gmina Stara Kornica) bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Jest tak ciężko chory, że ze światem praktycznie nie jest w stanie się porozumieć. Ratuje go nowo zakupiony komunikator, który jest sterowany wzrokiem. Mężczyzna potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc.

Więcej...

Pomoc dla Łukasza Michalskiego

18-letni Łukasz Michalski z Łukowa (woj. lubelskie) uległ w ubiegłym roku poważnemu wypadkowi – po nieostrożnym skoku do basenu, złamał kręgosłup szyjny. Do szpitala transportowało go Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Później były dwie operacje, walka o życie nastolatka i niesłabnąca wiara jego najbliższych, że z tego wyjdzie. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc finansową, dzięki której rehabilitowany ma szanse wrócić do sprawności.

Więcej...