Kto potrzebuje naszego wsparcia?

WSPARCIA POTRZEBUJĄ:

  • chorzy na nowotwory, zagrożeni utratą wzroku i niewidzący, cierpiący na autyzm, osteoporozę, wady serca, niedosłuch, niedowład kończyn, porażenie mózgowe, rdzeniowy zanik mięśni, przepuklinę oponowo - rdzeniową, kamienicę układu moczowego, niewydolność nerek, odleżyny, epilepsję, astmę oskrzelową, alergię, zespół nerczycowy, mukowiscydozę, niedoczynność tarczycy, udar mózgu, „Zespół Downa” itd.;
  • osoby potrzebujące sprzętu rehabilitacyjnego i zabiegów rehabilitacyjnych;
  • osoby potrzebujące środków na lekarstwa, operacje i protezy, które często nie są refundowane przez NFZ;
  • ci, którzy nie mają pieniędzy na dojazd do ośrodków opieki zdrowotnej;
  • ludzie, którzy ulegli wypadkowi;
  • osoby niepełnosprawne – m.in. na likwidację barier architektonicznych i przystosowanie pomieszczeń do poruszania się na wózkach inwalidzkich;
  • osoby, które żyją w fatalnych warunkach mieszkaniowych – nie posiadają łazienki, miejsca gdzie dzieci mogłyby odrabiać lekcje;
  • rodziny, którym spalił się dom.

Wsparcia potrzebują, nie wahaj się pomóc:

Pomoc dla Tomasza Ostapa

36-letni Tomasz Ostap, mieszkaniec Siedlec, cudem uniknął śmierci w wyniku wypadku samochodowego. W jego auto, którym jechał z żoną i synkiem, wjechał z impetem dostawczy bus. Mężczyzna od kilku miesięcy walczy o zdrowie i sprawność. Caritas Diecezji Siedleckiej prosi ludzi dobrej woli o wsparcie, niezbędne przy rehabilitacji i leczeniu.

Więcej...

Pomoc w rehabilitacji Anny Mikulskiej

Złamania kończyn dolnych i górnych, zakaz pionizacji, owrzodzenia – to problemy z którymi od lat zmaga się 47-letnia Anna Mikulska z Garwolina, nauczycielka matematyki i informatyki, obecnie rencistka. Kobieta choruje od urodzenia na miopatię – uwarunkowaną genetycznie, nieuleczalną, postępującą chorobę mięśni, prowadzącą do trwałego inwalidztwa. Jedynym lekiem jest kosztowna rehabilitacja, przekraczająca możliwości finansowe Pani Anny.

Więcej...

Pomóżmy Darii w rehabilitacji po wypadku!

18-letnia Daria Czadiuk z Ukrainy uległa wypadkowi samochodowemu, w którym doznała poważnych obrażeń mózgu i kręgosłupa. Jej tata i bliscy walczą o powrót kobiety do zdrowia.

 

Więcej...

Pomóżmy Jakubowi zakupić protezę ręki

Jakub Wierzbicki ma prawie 15 lat i od urodzenia funkcjonuje z wrodzoną deformacją prawej kończyny górnej – nie ma dłoni oraz 2/3 części przedramienia. Nastolatek chciałby zakupić nowoczesną protezę ręki, ale to wydatek przekraczający możliwości finansowe jego rodziny. Potrzeba około 203 000 zł. Caritas Diecezji Siedleckiej zwraca się z apelem o pomoc do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć Jakuba w zbiórce pieniędzy.

Więcej...

Wspomóż walkę Leny i jej rodziny

Lena miała zaledwie 3 miesiące, gdy lekarze zdiagnozowali u niej nieoperacyjnego guza mózgu - glejaka IV stopnia. Niestety był tak duży, że spowodował wodogłowie i konieczne było założenie zastawki. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc dla dziewczynki, która wymaga leczenia i stałej kosztownej rehabilitacji.

Więcej...

Pomoc dla Leny

Lena Księżopolska od początku musiała walczyć o życie. Zdiagnozowano u niej głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy oraz dodatkowe objawy, wskazujące na zespół wad wrodzonych. Potrzebuję intensywnej, wielospecjalistycznej terapii, aby móc prawidłowo się rozwijać. Apelujemy o wparcie finansowe zbiórki na jej leczenie i rehabilitację.

Więcej...

Ogień zabrał im dom. Potrzebna pomoc

Pani Anna Skorupska wraz z trójką dzieci w wyniku pożaru straciła dach nad głową oraz cały dobytek. Potrzebuje środków, aby wyremontować stary dom rodzinny w którym mogłaby zamieszkać razem z dziećmi i zapomnieć o dramacie jaki przeszli. Drodzy darczyńcy, pomóżmy rodzinie Skorupskich zebrać pieniądze, dzięki którym znajdą spokój i swoje miejsce.

Więcej...

Caritas: Informacja o zamknięciu subkont

Caritas Diecezji Siedleckiej uprzejmie informuje o zamknięciu wymienionych poniżej subkont.

Więcej...

Pomóżmy Pani Barbarze odbudować dom po pożarze

70-letnia Barbara Prudaczuk z Wisznic straciła w pożarze niemalże cały dobytek. Mowa o domu, który jest dla niej niezwykle ważny, nie tylko dlatego, że daje jej dach nad głową, ale również ze względów sentymentalnych. Kobieta cudem uniknęła śmierci w wypadku. Do tego pokonała chorobę nowotworową. Teraz pilnie potrzebuje naszej pomocy. Gorąco prosimy o finansowe wsparcie w odbudowie domu w Wisznicach.

Więcej...

Co dwie ręce to nie jedna…czyli proteza dla Sylwii

Sylwia urodziła się z brakiem lewego przedramienia kończyny górnej. Mimo tego jest niezwykle samodzielną i zaradną dziewczyną, która codziennie pomaga innym. Teraz czas żebyśmy my pomogli jej! Cel to 220 tys. złotych, potrzebne do zebrania na protezę.

Więcej...

Wojtuś walczy o życie. Pomóż mu je wygrać!

8 letni Wojtuś walczy ze wznową nowotworu złośliwego. Ratunkiem dla niego przed kolejnymi nawrotami choroby jest dostępna tylko w USA szczepionka. Gorąco apelujemy o pomoc dla Wojtka i jego rodziców! Liczy się każda złotówka a czasu niestety jest coraz mniej.

Więcej...

Pomóżmy Krzysiowi stanąć na nogi

Krzyś cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe wraz z koślawością szpotawą stóp. Potrzebuje pilnie kosztownej operacji (150 tys. zł) żeby móc stanąć na nogi. Gorąco apelujemy o pomoc dla niego.

Więcej...

Uratujmy serce Wiktorka

Wiktorek Zawadzki urodził się 3 listopada 2020 roku z jedną z najcięższych wad wrodzonych serca HLHS oraz z nieprawidłowym spływem żył płucnych. Oznacza to, że ma on tylko połowę serduszka, która będzie musiała wystarczyć mu do końca życia. Wymaga on specjalistycznego leczenia, w tym zagranicznej operacji. Gorąco prosimy naszych wspaniałych Darczyńców w imieniu swoim oraz rodziców Wiktorka o wsparcie. Każda złotówka ma znaczenie!

Więcej...

Pomoc dla Grzegorza Łucyka

- Od 16 roku życia pracowałem w zawodzie jako stolarz, ale nie tylko. A tu nagle choroba, moje życie stanęło  do góry nogami. Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), fibromialgia, osteoporoza, dyskopatia kręgosłupa – opowiada 41-letni Grzegorz Łucyk z Zalesia koło Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). - Dziś jestem bez perspektyw na lepsze jutro. Te choroby prowadzą do kalectwa. Bardzo boje się, co będzie jutro z moim  życiem – dodaje zalesianin. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc finansową na jego leczenie i rehabilitację.

Więcej...

Odejście naszej Podopiecznej

Z przykrością informujemy o śmierci naszej Podopiecznej Eleny Timokhiny, która odeszła 26 marca 2022 r. Prosimy Rodzinę i najbliższych o przyjęcie najszczerszych wyrazów współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach.

Więcej...

Pomoc dla Patrycji Sulej

Patrycja Sulej (15 lat) cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Wraz z rodzicami walczy o to aby móc się usamodzielnić. W tym celu potrzebna jest specjalna operacja oraz rehabilitacja której koszt to ok. 270 tys. zł. Apelujemy do naszych darczyńców o wsparcie Państwa Sulej ponieważ kwota zabiegu zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Liczy się każda złotówka!

Więcej...

Martynka i Patryk potrzebują naszego wsparcia

Martynka (5 lat) i Patryk (11 lat) chorują na bardzo rzadki zanik mięśni – miopatię Sepn1, która stopniowo niszczy wszystkie ich mięśnie. Córeczka Państwa Olszewskich dodatkowo choruje na rozległą jamistość rdzenia a synek zmaga się także z zespołem Aspergera. Pomóżmy im stworzyć przyjazne i odpowiednie dla nich miejsce. 

Więcej...

Pomoc dla Olgi i Damiana Sutryków

Rodzeństwo Olga i Damian Sutryk ulegli poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego czeka ich długa i bardzo kosztowna walka o powrót do zdrowia.

Więcej...

Wspomóż odbudowę gospodarstwa rodziny Kowieskich

Rodzina Kowieskich z Chromnej, od prawie trzydziestu lat, prowadzi niewielkie gospodarstwo. Pan Ryszard od zawsze dbał o to, żeby wytwarzane przez niego produkty żywnościowe były zdrowe i ekologiczne, całe serce poświęcił pracy na roli. Pożar gospodarstwa w bożonarodzeniową noc odebrał jemu i rodzinie źródło utrzymania. Pomóżmy im razem wrócić do normalności.

Więcej...

Pomoc dla Marceli Łazugi

Cześć! Mam na imię Marcelka, urodziłam się 25 listopada 2013 r. w Siedlcach. Zaraz po porodzie lekarze stwierdzili u mnie wadę genetyczną – zespół Downa.

Więcej...