Kto potrzebuje naszego wsparcia?

WSPARCIA POTRZEBUJĄ:

  • chorzy na nowotwory, zagrożeni utratą wzroku i niewidzący, cierpiący na autyzm, osteoporozę, wady serca, niedosłuch, niedowład kończyn, porażenie mózgowe, rdzeniowy zanik mięśni, przepuklinę oponowo - rdzeniową, kamienicę układu moczowego, niewydolność nerek, odleżyny, epilepsję, astmę oskrzelową, alergię, zespół nerczycowy, mukowiscydozę, niedoczynność tarczycy, udar mózgu, „Zespół Downa” itd.;
  • osoby potrzebujące sprzętu rehabilitacyjnego i zabiegów rehabilitacyjnych;
  • osoby potrzebujące środków na lekarstwa, operacje i protezy, które często nie są refundowane przez NFZ;
  • ci, którzy nie mają pieniędzy na dojazd do ośrodków opieki zdrowotnej;
  • ludzie, którzy ulegli wypadkowi;
  • osoby niepełnosprawne – m.in. na likwidację barier architektonicznych i przystosowanie pomieszczeń do poruszania się na wózkach inwalidzkich;
  • osoby, które żyją w fatalnych warunkach mieszkaniowych – nie posiadają łazienki, miejsca gdzie dzieci mogłyby odrabiać lekcje;
  • rodziny, którym spalił się dom.

Wsparcia potrzebują, nie wahaj się pomóc:

Pomóżmy Darii w rehabilitacji po wypadku!

18-letnia Daria Czadiuk z Ukrainy uległa wypadkowi samochodowemu, w którym doznała poważnych obrażeń mózgu i kręgosłupa. Jej tata i bliscy walczą o powrót kobiety do zdrowia.

 

Więcej...

Pomóżmy Jakubowi zakupić protezę ręki

Jakub Wierzbicki ma prawie 15 lat i od urodzenia funkcjonuje z wrodzoną deformacją prawej kończyny górnej – nie ma dłoni oraz 2/3 części przedramienia. Nastolatek chciałby zakupić nowoczesną protezę ręki, ale to wydatek przekraczający możliwości finansowe jego rodziny. Potrzeba około 203 000 zł. Caritas Diecezji Siedleckiej zwraca się z apelem o pomoc do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć Jakuba w zbiórce pieniędzy.

Więcej...

Wspomóż walkę Leny i jej rodziny

Lena miała zaledwie 3 miesiące, gdy lekarze zdiagnozowali u niej nieoperacyjnego guza mózgu - glejaka IV stopnia. Niestety był tak duży, że spowodował wodogłowie i konieczne było założenie zastawki. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc dla dziewczynki, która wymaga leczenia i stałej kosztownej rehabilitacji.

Więcej...

Pomoc dla Leny

Lena Księżopolska od początku musiała walczyć o życie. Zdiagnozowano u niej głęboki niedosłuch zmysłowo-nerwowy oraz dodatkowe objawy, wskazujące na zespół wad wrodzonych. Potrzebuję intensywnej, wielospecjalistycznej terapii, aby móc prawidłowo się rozwijać. Apelujemy o wparcie finansowe zbiórki na jej leczenie i rehabilitację.

Więcej...

Ogień zabrał im dom. Potrzebna pomoc

Pani Anna Skorupska wraz z trójką dzieci w wyniku pożaru straciła dach nad głową oraz cały dobytek. Potrzebuje środków, aby wyremontować stary dom rodzinny w którym mogłaby zamieszkać razem z dziećmi i zapomnieć o dramacie jaki przeszli. Drodzy darczyńcy, pomóżmy rodzinie Skorupskich zebrać pieniądze, dzięki którym znajdą spokój i swoje miejsce.

Więcej...

Caritas: Informacja o zamknięciu subkont

Caritas Diecezji Siedleckiej uprzejmie informuje o zamknięciu wymienionych poniżej subkont.

Więcej...

Pomóżmy Pani Barbarze odbudować dom po pożarze

70-letnia Barbara Prudaczuk z Wisznic straciła w pożarze niemalże cały dobytek. Mowa o domu, który jest dla niej niezwykle ważny, nie tylko dlatego, że daje jej dach nad głową, ale również ze względów sentymentalnych. Kobieta cudem uniknęła śmierci w wypadku. Do tego pokonała chorobę nowotworową. Teraz pilnie potrzebuje naszej pomocy. Gorąco prosimy o finansowe wsparcie w odbudowie domu w Wisznicach.

Więcej...

Co dwie ręce to nie jedna…czyli proteza dla Sylwii

Sylwia urodziła się z brakiem lewego przedramienia kończyny górnej. Mimo tego jest niezwykle samodzielną i zaradną dziewczyną, która codziennie pomaga innym. Teraz czas żebyśmy my pomogli jej! Cel to 220 tys. złotych, potrzebne do zebrania na protezę.

Więcej...

Wojtuś walczy o życie. Pomóż mu je wygrać!

8 letni Wojtuś walczy ze wznową nowotworu złośliwego. Ratunkiem dla niego przed kolejnymi nawrotami choroby jest dostępna tylko w USA szczepionka. Gorąco apelujemy o pomoc dla Wojtka i jego rodziców! Liczy się każda złotówka a czasu niestety jest coraz mniej.

Więcej...

Pomóżmy Krzysiowi stanąć na nogi

Krzyś cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe wraz z koślawością szpotawą stóp. Potrzebuje pilnie kosztownej operacji (150 tys. zł) żeby móc stanąć na nogi. Gorąco apelujemy o pomoc dla niego.

Więcej...

Uratujmy serce Wiktorka

Wiktorek Zawadzki urodził się 3 listopada 2020 roku z jedną z najcięższych wad wrodzonych serca HLHS oraz z nieprawidłowym spływem żył płucnych. Oznacza to, że ma on tylko połowę serduszka, która będzie musiała wystarczyć mu do końca życia. Wymaga on specjalistycznego leczenia, w tym zagranicznej operacji. Gorąco prosimy naszych wspaniałych Darczyńców w imieniu swoim oraz rodziców Wiktorka o wsparcie. Każda złotówka ma znaczenie!

Więcej...

Pomoc dla Grzegorza Łucyka

- Od 16 roku życia pracowałem w zawodzie jako stolarz, ale nie tylko. A tu nagle choroba, moje życie stanęło  do góry nogami. Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), fibromialgia, osteoporoza, dyskopatia kręgosłupa – opowiada 41-letni Grzegorz Łucyk z Zalesia koło Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). - Dziś jestem bez perspektyw na lepsze jutro. Te choroby prowadzą do kalectwa. Bardzo boje się, co będzie jutro z moim  życiem – dodaje zalesianin. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc finansową na jego leczenie i rehabilitację.

Więcej...

Odejście naszej Podopiecznej

Z przykrością informujemy o śmierci naszej Podopiecznej Eleny Timokhiny, która odeszła 26 marca 2022 r. Prosimy Rodzinę i najbliższych o przyjęcie najszczerszych wyrazów współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach.

Więcej...

Pomoc dla Patrycji Sulej

Patrycja Sulej (15 lat) cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Wraz z rodzicami walczy o to aby móc się usamodzielnić. W tym celu potrzebna jest specjalna operacja oraz rehabilitacja której koszt to ok. 270 tys. zł. Apelujemy do naszych darczyńców o wsparcie Państwa Sulej ponieważ kwota zabiegu zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Liczy się każda złotówka!

Więcej...

Martynka i Patryk potrzebują naszego wsparcia

Martynka (5 lat) i Patryk (11 lat) chorują na bardzo rzadki zanik mięśni – miopatię Sepn1, która stopniowo niszczy wszystkie ich mięśnie. Córeczka Państwa Olszewskich dodatkowo choruje na rozległą jamistość rdzenia a synek zmaga się także z zespołem Aspergera. Pomóżmy im stworzyć przyjazne i odpowiednie dla nich miejsce. 

Więcej...

Pomoc dla Olgi i Damiana Sutryków

Rodzeństwo Olga i Damian Sutryk ulegli poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego czeka ich długa i bardzo kosztowna walka o powrót do zdrowia.

Więcej...

Wspomóż odbudowę gospodarstwa rodziny Kowieskich

Rodzina Kowieskich z Chromnej, od prawie trzydziestu lat, prowadzi niewielkie gospodarstwo. Pan Ryszard od zawsze dbał o to, żeby wytwarzane przez niego produkty żywnościowe były zdrowe i ekologiczne, całe serce poświęcił pracy na roli. Pożar gospodarstwa w bożonarodzeniową noc odebrał jemu i rodzinie źródło utrzymania. Pomóżmy im razem wrócić do normalności.

Więcej...

Pomoc dla Marceli Łazugi

Cześć! Mam na imię Marcelka, urodziłam się 25 listopada 2013 r. w Siedlcach. Zaraz po porodzie lekarze stwierdzili u mnie wadę genetyczną – zespół Downa.

Więcej...

Pomoc dla Ireneusza i Genowefy Poryckich

Panu Ireneuszowi grozi utrata wzroku, jego żona ma poważnie chore serce, ale to nie jedyne problemy, które trapią rodzinę Poryckich z Garwolina (woj. mazowieckie). Tylko o włos brakuje do tragedii. – Nie możemy czekać 2 lata na wizytę u lekarza – pisze w prośbie do Caritas Diecezji Siedleckiej pani Genowefa, tłumacząc, że pilnie potrzebuje środków finansowych m.in. na leczenie. Małżeństwo wyczerpało już inne możliwości uzyskania wsparcia.

Więcej...

Pomoc dla Katarzyny Amandy Chacińskiej

Katarzyna Amanda Chacińska to 30-letnia siedlczanka, która zamiast realizować swoje młodzieńcze plany i marzenia, zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi, bardzo  mocno wyniszczającymi jej organizm. Mieszka razem z mamą i to ona jest jej główną podporą w bardzo trudnym momencie życia, kiedy zdrowie i przyszłość zależy od uzbieranych pieniędzy na leczenie.

Więcej...