Zamień kwiaty na stypendium!

Drodzy Narzeczeni!

Dzień Waszego ŚLUBU może być szczęściem nie tylko dla Was, ale i dla dzieci z mniej zamożnych rodzin. Dodajcie im SKRZYDEŁ i podarujcie szansę na lepszą PRZYSZŁOŚĆ!

Zachęcamy aby Państwa Goście zamiast kwiatów wspólnie ufundowali stypendium dla uzdolnionych dzieci – podopiecznych naszej Caritas w ramach programu DWA TALENTY. Szczegóły programu znajdziecie tutaj: http://www.siedlce.caritas.pl/index.php/dwa-talenty.html.

Podzielcie się Waszą miłością nie tylko z rodziną i przyjaciółmi, ale także z dziećmi, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Zasady pomocy są bardzo proste!

1. Skontaktujcie się z koordynatorem akcji „Zamień kwiaty na stypendium” w Caritas Diecezji Siedleckiej – Marta Próchnicka Koordynator Programów ds. Dzieci i Młodzieży tel. 780 061 313 e-mail: skrzydla.siedlce@caritas.pl.
  2. Umieśćcie informację na zaproszeniu ślubnym, że zebrane środki zostaną przekazane na ufundowanie stypendium (wzory znajdziesz poniżej).
  3. Odbierzcie puszkę Caritas.
  4. Po uroczystości wpłaćcie zebrane pieniądze bezpośrednio na konto bankowe PL 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem DWA TALENTY lub przywieźcie osobiście do naszego biura przy ulicy Budowlanej 1 w Siedlcach.
  5. Zostańcie ambasadorami projektu – przyślijcie kilka zdjęć ze ślubu.

Po objęciu dziecka programem otrzymacie krótką informację o jego sytuacji rodzinnej, a na koniec roku sprawozdanie finansowe.

Każde przekazane 2000 zł to roczne stypendium dla naszego podopiecznego i możliwość rozwoju jego pasji i talentów!

Przyłącz się do akcji ! Dodaj im skrzydeł! Poczuj radość z pomagania!
Dobro zawsze wraca!

Goście Drodzy , Goście Mili
Radość byście Nam sprawili,
Zamiast kwiatków - które zwiędną,
Cieszyć oczy krótko będą,
Niechaj każdy Gość jak może,
Szczęściu Dzieci dopomoże,
Na stypendium ich zbieramy
Dwa Talenty pomnażamy!

Bardzo byśmy chcieli,
by w tym dniu uroczym,
były uśmiechnięte
czyjeś małe oczy.
Zamiast kwiatów do życzeń w Kościele,
otwórzcie szeroko swoje portfele,
na szczytne i dobre cele.
Program stypendialny Caritas wspieramy,
Dwa Talenty nazywany.
Skrzydeł chcemy dzieciom dodać,
lepszą przyszłość podarować.

Drodzy Goście,
dla nas kwiatów nie przynoście.
Zamiast ozdób tych nietrwałych,
prośbę do was wszystkich mamy.
O pieniądze dziś prosimy,
swoje szczęście podzielimy.
W dniu tym dla nas najważniejszym
damy radość również innym.
Stypendium chcemy ufundować,
lepszą przyszłość dzieciom podarować.

Wszystkich, którzy pragnęliby obdarować nas kwiatami,
prosimy aby zechcieli zamienić ten gest na przekazanie
pieniędzy, dzięki którym wesprzemy program stypendialny Dwa Talenty
prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

• Ambasadorzy „Zamień kwiaty na stypendium” - Olga i Łukasz Woźniak

tl_files/gallery/caritas/programy/zamien_kwiaty_na_stypendium/002.jpg

Planując ślub wiedzieliśmy, że nie będziemy chcieli kwiatów ani upominków dla siebie. Przyświecała nam idea, żeby podzielić się naszym szczęściem z kimś, kto potrzebuje pomocy. Nam kwiaty, słodycze, książki czy też inne podarunki nie były niezbędne, a dla naszych Gości zakup ich stanowiłby wydatek. W związku z powyższym ośmieliliśmy się poprosić o wsparcie dla instytucji charytatywnej. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to Caritas naszej diecezji. Zdawaliśmy sobie sprawę, że organizacja ta potrzebuje środków finansowych na realizację różnorodnych programów. Nie mieliśmy tylko koncepcji, na który z nich je przeznaczyć. Decyzję pomógł nam podjąć ks. Marek Bieńkowski. Zaproponował program "Skrzydła", który ma na celu pomoc najbiedniejszym dzieciom- uczniom szkół podstawowych, średnich i gimnazjów w naszej diecezji. Pomoc ta miała być przeznaczona m.in. na sfinansowanie korepetycji, kursów czy wyposażenie w materiały szkolne. Oboje z mężem mieliśmy to szczęście, że dorastaliśmy w rodzinach, gdzie rodzice dokładali wszelkich starań, by nas wykształcić i zapewnić nam dostatni byt. Ale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mają tyle szczęścia. Jest wiele zdolnych dzieci pochodzących z ubogich czy patologicznych rodzin, których rodziców nie stać jest bądź nie myślą o tym, by pomóc swoim pociechom szlifować ich talenty. A przecież każdy z nas został obdarzony jakimś talentem, który ma za zadanie rozwijać. Zdecydowaliśmy się przeznaczyć zebrane przez nas datki na program "Skrzydła" i dać tym samym szansę utalentowanym dzieciakom. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu ktoś otrzymał pomoc, która była mu niezbędna do szlifowania swojego diamentu. Dlatego też pragniemy zachęcić wszystkich Narzeczonych, którzy planują ślub, by rozważyli możliwość zamiany kwiatów czy prezentów na ufundowanie stypendium dla zdolnych a ubogich dzieci i młodzieży. Kwiaty szybko przekwitają, słodycze wiążą się ze skutkami ubocznymi, piąta taka sama książka już nie cieszy, a dobro do człowieka wraca.